Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ítéli el a társadalom...

Miért ítéli el a társadalom az olyan embereket, akiknek mondjuk roma származású párjuk van?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy a megfelelő kategóriába raktam-e a kérdést, de nagyon érdekel ez a téma


Nem rólam van szó, csupán az egyik ismerősömnél ezt tapasztalatom. Természetesen, nem a verekedő, ordibáló, minden pénzt elverő, otthon punnyadó, putris romákról beszélek, sőt meg merem azt is kockáztatni, hogy a srác sokkal különb más embertársainál. Tisztességes munkahelye van, és bár sokak számára meglepő, de lehet rajta látni, hogy őszintén szereti és tiszteli az ismerősömet. A lány oldaláról azonban megy az anyázás, ugyanis az ismerősöm apja kicsit beszűkült látókörű, nem is ismeri a srácot, nem hajlandó találkozni vele, ezáltal megismerni sem.


2016. febr. 12. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
miért ítélik el a cigányokat? ez szerintem jobb kérdés lenne. hiába a normálisok közül való, sajnos azon nem tud változtatni hogy roma
2016. febr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 brazen65 válasza:
89%

Honnan veszed, hogy a társadalom elítéli az ilyen kapcsolatokat? Egyébként meg nem a társadalom, hanem emberek ítélkeznek.

Azt meg végképp nem értem hogy miért kell ebben az országban mindig a másik ember származását firtatni, ebben az országban akkora keveredés van, hogy nem lehet tudni, ki honnan származik, és kivel keveredett.

Szerintem ebben az országban magyar állampolgárok élnek, és ez független attól, hogy kinek az ősei honnan származnak.

2016. febr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én csak azt írtam le, amit tapasztaltam, de nem csak az ismerettségi körömben, hanem máshol is ez megy. De amúgy igazából nem is értem, hogy a lány apja miért ilyen ellenséges. A srác nem is néz ki romának, ha nem szól az ismerősöm, hogy ő igenis az, akkor rá sem jövök.
2016. febr. 12. 19:14
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
Tapasztalat miatt, arra következtetnek, ily emberek buták s nem látják, negatív személyiségű párjuk. Csak persze ez nincs így megfogalmazva bennük, mert mind agyhalott logikátlan.
2016. febr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy az oláh cigányoknál nem igen jellemző hogy paraszthoz adják a lányt, tehát el sem kezdődhet semmiféle ismerkedés, hisz ha a lányos családnál van pénz, akkor a fiúnak is módosnak kell lennie hogy ne legyen a családban széthúzás, meg hogy csak egy oldalról jön a pénz.


Az asszimilálódott cigányok nem tartják a szokásaikat, egyedül a tanulmányokban mutatkozik meg, pl zenével foglalkoznak, vagy közép/magas fokú végzettsége van

2016. febr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!