Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai társadalom miért ítéli...

A mai társadalom miért ítéli annyira egyhangúan a túlsúlyos embereket?

Figyelt kérdés
Nem azért kérdezem, mert túlsúlyos vagyok, vagy gondjaim vannak magammal, csak érdekelnek a vélemények. Ugyanilyen kíváncsi vagyok arra, hogy miért ítélik el a romákat és a zsidókat? Vagy a homoszexuális embereket? Olyan embereket, akik kicsit is különböznek a másiktól?

2015. ápr. 11. 14:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
21%
A társadalom senkit nem ítél el egyhangúan, a túlsúlyosakat legkevésbé. Úgy tűnik, hogy rossz környezetben élsz.
2015. ápr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
80%

Nem egyhangúan, és az elítélés szót is erősnek tartom, viszont sokan rámutatnak a túlsúlyosak felelősségére is, tehát arra, hogy a túlsúlyos ember felelős lehet abban, hogy túlsúlyos. (Míg a romák vagy a homoszexuálisok kis mértékben sem felelősek abban, hogy romák, vagy homoszexuálisok.)


Én senkit nem ítélek el, senkinél nem vagyok különb, senkivel szemben nem alkalmazok kettős mércét, viszont szkeptikus vagyok a túlsúlyosak tipikus védekező szövegeivel szemben, ("Genetika", "lefogyva rosszul érzem magam", "a kövérség az egészséges", "öreg vagyok már...", "terhesség után - hormonkák", "...pedig olyan egészségesen táplálkozom", "nincs időm sportolni." stb.)mivel a valóságban azt tapasztalom, hogy ezek az emberek jobb esetben rosszul informáltak táplálkozási kérdésekben, rosszabb esetben pedig még maguknak is hazudnak és maximum annyit tesznek magukért, hogy a zsíros kaja mellé megesznek egy almát.

Azt állítom, hogy vannak kivételek, és van akiknél igazak a felsorolt közhelyek (tehát vannak tényleg hormonbeteg, hízékony, stb.) emberek, de közel sem annyi és olyan mértékben (+30 kilót vagy többet nem magyarázhat genetika), mint azt sokan állítják.


Ergo: ez nem kirekesztés. Ez szkepszis.

2015. ápr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen egyhangúság. Inkább sztereotipikus gondolkodás. Ami alkalmanként igaz, máskor nem, a hiba akkor van, amikor általánosítunk, hogy ez mindenkire igaz az adott csoportból. A túlsúlyos emberekkel kapcsolatban azt gondolom, hogy a kivételektől eltekintve az ő felelősségének, önkontrolljának függvénye a saját súlyának kezelése.

Nem tudom erre van-e bármiféle statisztika, hogy melyik társadalom mennyire és kikkel szemben elfogadó/elutasító, ahogy én érzékelem (jártam már jó pár országban), a magyar társadalom kevésbé toleráns és nyitott.

2015. ápr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
59%
Csilliószor többen ítélik el a zsidókat/cigányokat/melegeket... A túlsúlyosokat kifejezetten kevesen.
2015. ápr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Egyhangúan az óriási hülyeség, de a társadalom mindenkit ítél... lehet az zsidó, fekete, cigány, arab, kövér, páwa, emo meg igazából bármi... kocka, bulizós meg minden.
2015. ápr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
52%

Mert most nem trendi/szexi kövérnek lenni. Oké, kössön belém, aki akar. Viszont nagyon sok esetben szimplán arról van szó, hogy jelenleg ők nem illenek bele a szépség sztenderdbe. Most a vékonyabb (lol önmegtartóztatás!44!!)/sportos(omg egészséges életmód!!44!) test a módi - aki ezt nem követi, szar alak. Igazából mindenki szarik a másik egészségére. Itt a "nekem nem tetszik, ahogy élsz" és a "nekem nem tetszik, hogy nem akarsz szép(=jelenlegi társadalmi szépségideál) lenni!" váltakozik. Az emberek szemét bántja, ha valaki nem igazodik. És most nem csak a kövérségről van szó: ha valaki tolakodik a sorban, nem húz nadrágot, átmegy a piroson, stb.


A romákat és zsidókat szintén azért ítélik el, mert nem úgy viselkednek "ahogy kellene". (Ennyit erről, nem akarok politizálni.)

A homoszexualitást pedig azért, mert a társadalom (az emberek tömege) kreált egy nagy tömegek által elfogadott ízlést, véleményt, amit konyhanyelven Normának vagy normálisnak mondunk. Na, jelenleg a világon sokak szerint a heteroszexualitás a normális. Persze, a szó önmagában üres, jelentéktelen és hamis. Nincs olyan, hogy normális. De van tömegízlés. Sok lúd pedig disznót győz.

Egyébként csendben megjegyzem, valamilyen szinten a homoszexuális embereknek (kiemeltek a meleg férfiaknak) sokkal könnyebb, mint más elnyomott csoportoknak - páran hallottak itt már a biszexualitásról, de le merem fogadni, nem tudják, hogy a polyszexualitást vagy demiszexualitást eszik-e vagy isszák. A transznemű emberek létezéséről sem tudnak, olyan pedig, hogy "interszex egyén" nem létezik számukra.

De ez már más téma.

2015. ápr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
31%
Te utolsó, neked valami komoly bajod van. Hát hadd ítélkezzem már azok felett, akik nem húznak nadrágot, vagy átmennek a piroson. A pucér seggét senki nem mutogassa nyilvánosan, a piros lámpa gyakorlati hasznát meg gondolom nem kell bemutatnom, nézz szét a baleseti sebészeten, vagy a temetőben... A kövérség meg egyszerűen ronda látvány és kész. Ráadásul rendszerint társul hozzá kisebbrendűségi komplexus, ami miatt vagy extrém szorongós lesz valaki, vagy folyamatos flegmázással próbálja palástolni azt. És akik legkevésbé fogadják el a kövérséget, azok pont a kövér emberek. Teli a Gyakori "hogy fogyjak le" "szerintetek mennyit kellene fogynom" "le tudok fogyni 4 hónap alatt 20 kilót" "120 kilósan felvehetek-e bikinit" jellegű kérdésekkel, meg aztcán járva is azt látom, hogy a tűlsúlyosak vagy tűl bő leplekbe burkolózva takargatják a testüket, vagy a ló túlsó oldalára átesve nem vesznek tudomást arról, hogy nekik nem ugyanaz áll jól, mint a soványabb nőknek és csak azért is "hurkakibuggyantós" szűk cuccokba préselődnek, holott ha elfogadnák és szeretnék a testük látványát, akkor az alkatukhoz illő, csinos, nem túl szűk, nem túl bő ruhákban, magabiztosan járnának.
2015. ápr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
52%

Hölgyeim és uraim, amiről beszéltem. Kérem tekintsenek feljebb, a hetes válaszoló élő példája az agymosott tömegembernek.


De most komolyan, hetes, pucér seggekre maszturbálsz a gép előtt, a piros lámpán pedig könnyűszerrel átsétálnál egy kietlen úton.


"Ráadásul rendszerint társul hozzá kisebbrendűségi komplexus, ami miatt vagy extrém szorongós lesz valaki, vagy folyamatos flegmázással próbálja palástolni azt. És akik legkevésbé fogadják el a kövérséget, azok pont a kövér emberek - stb" Hm. Hmmmm. Vajon miért? Hmmmmmm. Fogós kérdés! HmHm...


Hmmm, igazán érdekes kérdéseket feszegetsz, te hetes. Hmmm.

2015. ápr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
79%

"Mert most nem trendi/szexi kövérnek lenni."


Hadd mutassak rá arra, hogy nem csak szupermodell-testépítők, illetve kövér emberek vannak, hanem van egy sokkal több embert magában foglaló normál testalkatú (nem elhízott, nem modell) réteg is.


Az, hogy valaki nincs elhízva nem egyenlő azzal, hogy szupermodell, vagy hogy kínozza magát különböző kétséges, divatos módszerekkel.


Miért lenne az trend/divat, hogy az ember nem hízik el? Ezzel bújtatottan azt állítod, hogy az elhízás a normális és aki nem elhízott az bizonyára csak a korszellem elvárásainak engedelmeskedik. Ebből pedig ironikusan egy olyan világkép rajzolódik ki, amelyben a többségi társadalmat alkotó "nem elhízott" réteg rekesztődik ki az elhízottakkal szemben.

2015. ápr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
51%

#9 Valóban; nem csak szupermodell-testépítők, illetve kövér emberek vannak, hanem van egy sokkal több embert magában foglaló normál testalkatú (nem elhízott, nem modell) réteg is. Akiknek döntő többsége szupermodell-testépítő testalkatra vágyik/csorgatja a nyálát.


"Miért lenne az trend/divat, hogy az ember nem hízik el?"

Mert van kajánk, röviden és tömören. Ahogy tömeges az éhezés, ott láss csodát, mi a szépséges: legyen az ember minél teltebb.

Azt, hogy mit állítok és te mit szűrtél le a mondandómból két külön dolog.

2015. ápr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!