Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt valaki, akinek 22...

Van itt valaki, akinek 22 éves korára semmit sem sikerült elérni?

Figyelt kérdés

Vagy egyedül vagyok? A semmit azon értem, hogy valóban SEMMIT. Kisgyermekkoromban még azt hittem, hogy ilyen koromban már örömben fog virágozni az életem, erre sehol sem vagyok. Most csinálom estin az érettségit, mert depresszió végett középiskolában nem sikerült, és pszichiátriai kezelésen voltam. Viszont a képességeim gyengék, van, hogy 14 tételt 2 hétig tanulok éjjel-nappal és így tudok csak 4-est írni.


Másban sem remekelek, csináltam blogokat, ahol az írásommal próbáltam pénzt keresni, rengeteget hirdettem, minőségi cikkeket írtam, sok pénzt beleöltem, de az összes kudarcba fulladt. Nem jött vissza az ára...


Nem értek igazából semmihez, és nem is igazán érdekelnek konkrétan a szakmák (sem a főiskolai szakok). Egyedül az írás és a fogalmazás ami megy, de úgy érzem, ezzel nem lehet pénzt keresni. A kapitalizmus inkább a mérnököket keresi... A kapitalizmusról is megvan a véleményem, de ez most nem ide tartozik... Nem akarok politizálni.


Valaki van még hasonló helyzetben?


22F


2016. febr. 17. 11:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

ha ez megnyugtat, te a szocializmusba se tudtál volna leérettségizni.

Sok boldog embert ismerek diploma nélkül.

Sokan munka, gyerek, háztartás mellett érettségiznek le.

Te mit dolgozol?

2016. febr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%

21 évesen itt vagyok ja,3 éve szórakozok egyetemen,de semmire nem jutottam,csak sikerült felhalmozni milliós adósságot

6*200 ezer tandíj(amit majd fizethetek vissza ha nem szerzek diplomát)+6*250 ezer diákhitel amit mindenképp vissza kell fizetnem


most mekibe készülök dolgozni,hogy legalább éhen ne haljak és ne otthon élősködjek

2016. febr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Hidd el, hogy még fiatal vagy, ahhoz, hogy semmiről ne késs le. Én későn érő típus voltam, s igazából majd a 20-as éveimben húztam be a tanulásba, meg mindenbe. Most is tanulok, és nekem is nehezen megy, de azért próbálom csinálni, lehet lassabban, mint a társaim, de viszont sikeresen. Ha az írás érdekel, akkor az újságírásban gondolkodhatsz. Vagy írj regényt, hátha befut.
2016. febr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
79%
Szia, 26 éves vagyok, jelenleg végzős egyetemista. Nincsen még családom, sem biztos munkahelyem. Mondhatjuk úgy, hogy még én sem tettem le az asztalra semmit szinte. Viszont, igyekszem pozitívan gondolkodni és célokat kitűzni magam elé. Persze, néha belőlem is előtör az érzés, hogy semmilyen eredményt nem produkáltam eddig, viszont, ha belegondolok, még semmiről sem vagyok lemaradva. Szerintem hatalmas dolog, hogy sikerült olyannyira kilábalnod a depressziódból, hogy most az érettségit csinálod. Ne legyél már magaddal annyira kegyetlen. Mutass nekem egy 22 éves embert, aki saját erejéből lett sikeres és virágzó életet él! Ha szeretsz írni, miért nem gondolkozol újságírásban? Szeresd magad! Én kapásból két dolgot is tudnék mondani, amivel bizonyítottad a talpraesettséged. Végzed a sulit, plusz szeretsz írni és tettél már azért valamit, hogy sikeres légy. Hajrá! Ja, és én három hete tanulok 10 tételt...
2016. febr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

Nekem ennyi idősen csak az érettségi volt meg. És fogalmam sem volt róla, hogy mit akarok, mit kéne csinálnom, mi lesz belőlem, hogyan lesz nekem bármim is.

Dolgoztam, hogy legyen pénzem.

Diploma, jogsi csak később lettek 30 felé. Saját lakás és autó is utána lett.

De nem bánom. Végül is jobb, mintha még most sem lenne :)

2016. febr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Kései Sirató ***** válasza:
Semmiről sem vagy lekésve. AZ tök pozitív, hogy le akarsz érettségizni. Ha akarsz még tanulni, esetleg kommunikáció szak jöhet szóba és majd újságírás.. Lehetsz még sikeres férj, apa, dolgozhatsz egy csomó helyen , előtted az élet, ne keseredj el!
2016. febr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én is a kommunikáció szakra gondoltam.

De vigyázz, ha komolyan írni akarsz, akkor ne kövess el olyan szarvashibákat, mint amilyet pl. a nyitó hozzászólásodban: "depresszió végett középiskolában nem sikerült".

2016. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Az miért nem értelmes mondat?
2016. febr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Összekeverte a "miatt" és a "végett" szavakat. A "miatt" azt jelenti: valaminek az okából, a "végett" pedig azt, hogy valamilyen célért. Ez a mondat tehát azt jelenti, hogy azért nem sikerült, hogy depressziós lehessen.
2016. febr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%

Abraham Lincoln mondta: "Ha hat órám van egy fa kivágására, akkor az első négyet biztos, hogy a fejszém élezésével töltöm."

Vagyis amiről azt gondolod hogy elpocsékolt idő, az valójában felkészülés a sikerre.

Lehet hogy pont erről a témáról fog szólni az első sikerkönyved. Valamint mégegy bölcsesség: Ha valamit nem kapsz meg az azért van mert valami jobb vár rád.

Monte Cristo grófja nem kapta meg az élettől azt hogy hajóstiszti állással megnősülhessen, pedig összekuporgatta a keskeny eljegyzési gyűrűt. De megkapta azt hogy milliárdosként, több láda arany birtokában tegye ugyanazt. Pedig ő jogtalanul bebörtönözve pocsékolta éveit.

2016. febr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!