Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt valaki akinek önerőből...

Van itt valaki akinek önerőből sikerült nagyobb változást elérni a saját jellemében?

Figyelt kérdés
És a kérdés azoknak szól akik valóban átmentek valami hasonlón. Érdekelne az is, hogy hogyan sikerült elérni ezt a változást.
2015. okt. 5. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ember személyisége vagy épülget vagy leépülget ,kis hullámzás van de stabilizálás nincs . A képességek kihozhatók fejleszthetők , a hibák felismerhetők javíthatók . Az nem megy csak fejlődök nem hibázok az se csak gonoszkodok , a környezet kritikája tanácsa az ember önismerete tudatosodása ad sok támaszt .
2015. okt. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kezdjük a pesszimistább válasszal:

Fejsérülések illetve agyban található paraziták következtében gyakran előfordul személyiségváltozás, mely akár még kedvezőnek is hathat, illetve tragikus események is igen szembetűnő változásokat okozhatnak a jellemben, de nyilván nem ilyesmit szeretnél.

Az optimistább:

Nekem sikerült változtatni a személyiségemen. Ez így nagyon tetszetősen hangzik, de a szomorú igazság, hogy tulajdonképpen csak felszínre hoztam más tulajdonságaimat, így másnak hat a személyiségem, de tulajdonképpen változatlan maradt. A személyiségeden nem tudsz változtatni, csak más részeit tudod előnyben részesíteni, egyes aspektusait el tudod nyomni stb., de változtatni nem tudsz rajta. Csak az első pontban leírt módokon tud változni a személyiséged, magadtól csak csiszolni tudsz rajta. De ez szerintem pont elég lehet, csak meg kell találnod magadban azokat a tulajdonságokat, amiket felszínre akarsz hozni.

2015. okt. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ugy erzem igen. Sokaig felenk voltam, erdekelt, hogy masok mit gondolnak rolam. Ma mar sokkal batrabb vagyok es azt az eletet elem, amit szerettem volna. Nem erdekel szamomra nem fontos emberek velemenye, sokkal erosebb es hatarozottabb lettem.


Igy visszagondolva nekem mindig a nagy kornyezetvaltozasok segitettek (koltozes). Uj embereke, uj munkahely, uj elet. Es ilyenkor mindig tiszta lappal kezdhetek es jobban befolyasolhatom, hogy mit szeretnek, hogy masok hogyan ismerjenek. Es ez visszahat ram is.

Nem hazugsagrol van szo, egyszeruen probalok naprol-napra fejlodni es kihozni magambol a maximumot.

2015. okt. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2.! Milyen parazitákra gondolsz, én ilyet még nem hallottam. :O
2015. okt. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
pl. különböző agyférgek vagy amőbás fertőzések, de akár a szifilisz esetén is előfordulhatnak személyiségváltozások. Általábanvéve sok idegrendszeri betegségeknél előfordulhat személyiség változás a különböző demenciáktól kezdve a fertőzéseken át, a súlyos agyitraumákig.
2015. okt. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*az agyi traumák nem betegségek, de a lényeg szerintem érthető
2015. okt. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én folyamatos jellemfejlődést generálok magamnak már hosszú évek óta. A mínuszból indultam, de a lehető legjobbat fogom ebből kicsikarni, amit csak lehet. Rengeteg zsákutca, csalódás, összeomlás. Ha hibáztál, akkor tudnod kell elölről kezdeni az egészet és ezt újból meg újból, amíg a megoldásnál nem lyukadsz ki. Ha szerencséd van, még élsz addigra.
2015. okt. 6. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!