Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érettségi-para?

Érettségi-para?

Figyelt kérdés
Nagyon elkezdtem rettegni az érettségitől. Halasztottam egy évet, így ha idén nem sikerül a felvételi, akkor tovább nem húzhatom.. Ezért most nagy a tét. Tudom, hogy egyetemen sokkal nehezebb, több anyag, stb, stb... De szerintem ennek nagyobb a tétje. Minden pillanatban lelkiismeret-furdalásom van, hogy nem tanulok eleget, pedig szinte mást sem csinálok (az evéstől és heti 1-2 edzéstől eltekintve).. Tudom, hogy nem normális, mégis úgy érzem magam folyamatosan, mint egy senki. Egyszerűen nem tudom mit kezdjek ezzel az érzéssel, állandó szívszorító érzés, gyomorgörcs.. Ha 6 óránál többet alszom, már utálom magam. Ha nem sikerül az újraérettségi is felvesznek máshova, de nagyot fogok csalódni.

2016. febr. 18. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Én csak jövőre érettségizek, de már parázok, mi lesz majd akkor?
2016. febr. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Én csak azt tudom javasolni, hogy ne stresszelj(etek) rá ennyire, ez csak árt a teljesítményeteknek. Az érettségi nem olyan nagy mutatvány, mint amennyire riogatják velük a tanárok a gyerekeket. Ha tényleg lelkiismeretesen készülsz, akkor egyáltalán nincs mitől tartanod. Persze, vannak nehezebb tárgyak, de jobb úgy odamenni, hogy igenis tudod, mint ott idegeskedni. Sok sikert. c:
2016. febr. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Érettségi...:DDD
2016. febr. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én halál nyugodtan mentem be az összes érettségire. Megis lett mindegyik. Az írásbeli egy vicc volt az összes,szóbelinél meg párszor átolvastam a tételeket. Aki meg agyontanulta rá magát,annak rosszabb lett. Persze ettől még tanulj rá,de ne görcsölj,nem egy nafy vasz iszt dasz :-) pedig én nem vagyok nagy lángész
2016. febr. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy jön majd a nevetgélés, hogy érettségi.. :) Tavaly én is halálnyugodtan mentem be, van érettségi bizonyítványom, színjeles, jó %-okkal.. Fel is vettek egy igen neves egyetemre, de inkább nem iratkoztam be, halasztottam egy évet és egy teljesen más irányban próbálkozom, ehhez szükséges két másik tárgyból érettségit tennem. Az emelt kémia írásbeli nem egy vicc, megnyugtatlak, bár lehet bennem van a hiba. Ezért izgulok ennyire, mert ha nem sikerül, elpocsékoltam egy egész évet a semmire..
2016. febr. 19. 00:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Később majd belátod, hogy sajnos nem a tanulás fog számítani az életben, hanem a tapasztalat. Emelt kémia? És? Hova mész utána vele?
2016. febr. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ebben egészen biztos vagyok, főleg, hogy az orvosira készülök. Viszont ha nem vesznek fel, nem szerezhetek tapasztalatot sem.. :) Tisztában vagyok az érettségi "jelentőségtelenségével", ám mégis ez dönt, még ha nem is jó mérce..
2016. febr. 19. 01:08
 8/9 anonim ***** válasza:
1 év könyörgöm, kit érdekel? Nem áll emg tőle a világ, te se maradsz le semmiről. Az a tré viszont, ha egy érettségitől ennyire ki vagy borulva, orvosin az első félév után meghalsz, ott bizony nem éesz egy éved megtanulni egy emelt kémia tananyagot, ami csak az alap belépő.
2016. febr. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is féltem,de aztán bent annyira jól éreztem magam,hogy a vizsgabiztossal nevetgéltem :D


Én annyira féltem,hogy osztálytársaim vittek be a terembe.Tényleg abszolút úgy éreztem,hogy semmit nem tudok,gyomorgörcsöm volt meg hányingerem. De bent mikor kihúztam a tételeket megnyugodtam, neki láttam leírtam mindent ami csak eszembe jutott.Felolvastam. Majd ha kérdeztek vagy tudtam válaszolni vagy nem :D Ettől függetlenül bent már teljesen nyugodt voltam.


Ez után vhogy minden könnyebben ment.


Tavaly vizsgáztam kutyakozmetikából kb 120 tételem volt(érettséginél asszem 70 körül volt) Ott is idegeskedtem,de már közel sem annyira mint érettségin. Sínen ment minden :D

Rájöttem,hogy ha akarok rövid időn belül elég szépen tudok tanulni. Leküzdöttem a félelmemet. Felelni is mindig utáltam.

2016. febr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!