Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek melyiknek kellene...

Szerintetek melyiknek kellene nagyobb prioritást élveznie? Hogy azzal foglalkozz, amit szeretsz, vagy azzal, amire igény van és jól megfizetik?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy valaki szeret egy adott szakmát, vagy szakot (egyetem), viszont sajnos ő a nagyon sokadik ilyen ember, és rendkívül kiválónak kell lennie ahhoz, hogy abban el tudjon helyezkedni, vagy nagyon jó kapcsolatok kellenek, ami jelen esetben mondjuk nem adott. Tehát ha elvégzi a szakot, akkor is nagyon nehéz dolga lesz elhelyezkedni.


A másik lehetősége, hogy olyat tanul, ami nem igazán érdekli, nem minden álma hogy azt tanulja, viszont hihetetlenül jól megfizetik, hiányszakma, és biztosan nem lenne anyagi gondja a jövőben.


Ebben az esetben mi a helyes döntés? Lenyelni a békát, és az igényt illetve keresetet előtérbe helyezni, vagy pedig kitartani amellett, amit szeretsz, és "csakazértis" azt tanulni?


(Megj.: A kérdés 100%-ban elméleti, én épp másodéves hallgató vagyok, csak inspirált az egyik GyiK-os kérdés arra, hogy kikérjem a véleményeteket).


2016. febr. 19. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Ember és mentalitásfüggő. Valaki prostinak áll, mert jobban fizet, míg más 100e-ért 180-200 órát dolgozik egy hónapban.


Az meg, hogy sokadik ilyen ember, az nem jelent semmit. Lehet hogy a szakma tele van kóklerekkel, szóval marketinggel, minőséggel, jó kommunikációval elérhetőek benne sikerek. Elemezni kell, hogy a konkurencia mit ad, és megnézni, hogy mit tudsz te jobban csinálni náluk. Nem kell feltalálni a spanyol viaszt újra, csak egy kis újdonságot vinni bele, amiért a vásárlók téged választanának.


Fb erre jó példa. Nem ő volt sem az első, sem az utolsó a közösségi oldalak terén, mégis a legnagyobbá nőtte ki magát.

2016. febr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem fontos, hogy élvezd amit csinálsz!

mondjuk nekem szerencsém van ilyen téren, mert az én állásom elég jól fizet, de nálam ez nem volt szempont!

Annyi még fontos, hogy találj vele állást! ne az legyen, hogy a kutyának se kellesz!


22F

2016. febr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

miért kellene állást találni? akár létre is hozhat egyet maga számára.


Aki az alkalmazotti léttől várja a boldogulást meg a jó életet, az ne csodálkozzon, ha 40 év munkaviszonya után se lesz semmije!

2016. febr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valahol meg kellene egy középutat találni, ami nem olyan, hogy kínszenvedés naponta foglalkozni vele, de nem kell feltétlen a lehetö legjobb dolgonak lennie a világon - az ilyesmit nyugodtan meg lehet hagyni hobbinak. Mert ha minden nap olyasmit kell csinálnod, ami eredetileg a kedvenc idötöltésed, akkor egy idö múlva már az is csak kötelesség lesz.
2016. febr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha kicsit leegyszerűsíteném a kérdést, egy olyan szakmát tanulnátok inkább, ami érdekel, de alacsony (minimálbér) fizetést kínál, vagy olyat, ami nagyon nem érdekel, de ha elvégzed, akkor ennek többszörösét is akár?
2016. febr. 19. 12:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: kicsit zavaros a kérdésed. A kérdés kiírásánál még érthető volt, de a minimálbéres beírás hogy jön ide? Egyetemi szak után minimálbér???


Ha valaki szereti a munkáját akkor jól fogja végezni. Ha pedig szereti és jól végzi akkor nem probléma, hogy rendkívül kiváló legyen benne. Ha pedig rendkívül kiváló akkor nem lehet minimálbéres sem alulfizetett, legfeljebb az fordulhat elő, hogy a másik szakmában még többet kereshetne.


Azt választanám amit szeretek akkor is, ha kevesebb a fizetés. Ha mindezek után még nagyon hiányozna a pénz akkor tanulnék mellé mást, amivel az ismereteimet bővíthetném, vagy nyelvet tanulnék, hogy külföldön dolgozhassak, vagy magán céget alapítanék, vagy dolgoznék másik munkahelyen is. Azt látom, hogy aki igazán szereti amit csinál az valahogy előbb-utóbb mindig megtalálja azt a helyet, vagy megtalálja az a hely ahol jól fizetik.

2016. febr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Először választanám azt amelyikkel annyit keresek hogy idővel meg tudom teremteni a saját vállalkozásomat, amit úgy szervezek hogy legyen időm arra amit szeretek csinálni.
2016. febr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jogos, érthető.
2016. febr. 19. 13:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdemes az álommal próbálkozni, de mindent egy lapra feltenni csacskaság; kell egy B-terv.
2016. febr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!