Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet az ilyen vicces...

Mit lehet az ilyen vicces helyzettel kezelni?

Figyelt kérdés

Most egy példával Irom, de van mondjuk egy munka hely, főnök segitséget kér valamire mert mondjuk a gépe az irodába bedöglött, amint elmondta mi a gond, azonnal, egyből ugranak rá kollegák, mindenki mutatja a legjobb oldalát vicceskedve, szinte széttépik egymást hogy ő nézhesse meg, vagy legalább is egy, az a tipikus emberke hogy ő sok mindenhez ért úgy adja el magát vigyorogva szinte.

Na most Ebből a helyzetből kiindulva, miért hiszi a főnökség, meg más emberek azt, vagy aki ment épp, hogy aki nem volt benne az már semmire kellő ? lenézve, és úgy terjesztik hogy nem vagyok valami aktiv..a legroszabb képet felfestik rólam. meg mintha én tehetnék róla ? és akkor már úgy vagyok kezelve, rossz szemmel néznek rám. Pedig amúgy én is ugyanúgy megcsináltam volna, de nem úgy hogy egy ezred másodperc alatt döntsek, és nem úgy hogy a másik arcába belemászok, elnyomva másokat, meg mondjuk lehet épp más dolgom volt. Ez is akkora baromság ez a versengés, hogy amint kimondta még be se fejezte de már egyből ugorjak, jelentkezzek, szóljak, túl "orditva" mindenkin,..

Valahogy a gyorsaság nekem sose volt az erősségem.

Ez az egész az érdek, a szimpátiára megy ? mit lehet ezzel kezdeni ? de szinte majdnem mindenhol ez megy emberi közegbe. ez csak egy példa volt. Hogy kérnek segitséget, egyből visszakézből tudnom kell, definiálnom a helyzetet, megelőzve mindenkit, ha meg csak második vagyok akkor már el vagyok Itélve, leirva mindennek, hogy hát én mekkora egy balek vagyok..


2016. febr. 19. 15:42
 1/3 A kérdező kommentje:
ja és arról nem beszélve hogy akkor jön a személyeskedés meg célozgatások, hogy én miért ne lennék alkalmas rá ,ilyen negativ képet festve rólam, pedig amúgy meg rohadtul nem is ismer az ember. Ez olyan dedós óvodás szint..
2016. febr. 19. 15:52
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert butak s seggnyalokat akarnak latni.

Nevesd rajta. En azt tennem.

2016. febr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem sokat nem tehetsz a pletykák ellen. Ha a főnök konkrétan rákérdez, hogy miért nem segítettél ott és akkor, szépen elmagyarázod, amit itt leírtál: voltak ott elegen, ha nem sikerül nekik, te is megpróbáltad volna.


A fürgeség, azonnali reakció nem az egyetlen emberi érték, de ez is az. Ha ebben nem vagy olyan jó (bár ez a képesség is fejleszthető), attól még lehetsz kitartó, szívós a munkában, alapos, jó lényeglátási képességgel megáldott, vagy más szempontból tehetséges, ami szintén jó munkaerővé tesz.


Egy jó főnök ezt átlátja. Ha a te főnököd nem jó, akkor vagy tűröd, vagy munkahelyet váltasz. A munkahelyváltás lehet, hogy nehéz, de rajtad múlik, te vagy a magad sorsának a kovácsa.

2016. febr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!