Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magyar és a román polgárság...

A magyar és a román polgárság genetikailag különbözik?

Figyelt kérdés
most a román cigányokat hagyjuk ki. ha megnézünk egy képet, pl román kézilabda csapatról, semmi különbséget nem látok, ebből lehet arra következtetni hogy lényegében nem különbözünk?

2016. febr. 25. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Persze, hogy nem! A magyarságot genetikailag gyakorlatilag nem lehet megkülönböztetni sem a környező szláv sem a germán se épp a román néptől. A britektől, skandinávoktól, oroszoktól már igen -szimplán a nagy távolság, tehát a kevés keveredés miatt- de a környező népektől nem különbözünk e téren. Egy magyar és egy román közt annyi a különbség, hogy egy virtuális vonal az ún. határ melyik oldalán születik és milyen nyelven tanul meg először. Nekem például román tanárom is volt általános iskolában, csak nyolcadikban tudtam meg, hogy ő színromán csak tud magyarul, semmiben nem különbözött a magyar pedagógusoktól.
2016. febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nézz meg egy horvát, egy szlovén, egy szlovák, egy szerb, egy olasz, egy spanyol, stb válogatottat. Nem fogsz találni óriási különbségeket. Mindegyik nép ezek közül európai mediterrán, vagy mediterrán vonásokat is hordozó nép. Ha jobban lebontanánk és elemzés készülne a génkészletről, TALÁN akkor lehetne félősen kijelenteni, hogy egy bizonyos tulajdonság (bármilyen) jellemzőbb egy adott népre ezek közül, ha sok embert vizsgálunk és átlagolunk. (Egyébként ez nem igazán politikai kérdés)
2016. febr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Egyértelműen igen.

Magyarok egyébként más fajhoz nem foghatóak s erre bizonyítékok vannak nem csak valaki kitalálta.

2016. febr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Különbözik. Nézd meg ezt: [link]


Szerintem külsőre is van különbség, de ez talán tájegység függő.


Magyarok:

[link]

[link]

[link]

[link]


Románok:

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. febr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, én semmi különbséget nem látok.
2016. febr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Magyarok egyébként más fajhoz nem foghatóak s erre bizonyítékok vannak nem csak valaki kitalálta."


De kis vicces vagy. :D Ugyan mivel lennénk különbek?

2016. febr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Utolsó, én semmi különbséget nem látok."


Vagy csak nem akarod meglátni a különbséget.


Nem azt mondom, hogy óriási különbség van a magyarok és a románok között, de szerintem észrevehető az eltérés. Persze, ha egyénenként nézzük, akkor egy átlag román valószínűleg feltűnés nélkül beleillik a magyarok közé, és fordítva, de az összképet nézve már látszik a különbség. Legalábbis én látom.


Véleményem szerint a szlovákok hasonlítanak legjobban a magyarokra, de természetesen van átfedés a többi szomszédos néppel is.

2016. febr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!