Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell mindig magyarázkodn...

Miért kell mindig magyarázkodni hogy miért csinálom?

Figyelt kérdés
ha van egy új dolog mondjuk befizetek valahova, miért kell az embernek magyarázkodni vagy saját testvérnek és teljesen úgy kezeli mintha nekem azt nem kéne.. kb az első félóra abból áll hogy megmagyarázzam hogy miért lenne jó, de még akkor is kételkednek, s késöbb is ezzel jönnek.. mintha őket érintené a dolog.. nem értem miért, miért nemlehetne csak simán annyi hogy oké én dolgom.. miért kell még ezen leakadni ?? unom már
2016. febr. 26. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

De miről van szó? Nem értem, mire gondolsz.

Lehet, hogy féltenek, hogy nehogy hülyeséget csinálj.

2016. febr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Miért kell a testvérednek tudnia, hogy te akárhova befizettél valamit?
2016. febr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert nincs önbizalmad, ezen dolgozz.
2016. febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért magyarázkodsz akkor? Befizetted és pont.


Persze, ha hülyeségre költöd a pénzedet, akkor ne csodálkozz ha furcsálják.

2016. febr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert az emberek foglalkoznak egymással.

Ha jól megtudod magyarázni, csak ők nem értik meg akkor nem csináltál rosszat. Viszont nem egy olyan embert ismerek, akit ha megpróbálok rávezetni, hogy hülyeséget csinált akkor jön a jó, hagyjuk. Én mindig meghallgatom más véleményét, kifejtem miért jó az amit csináltam. Ha elbizonytalanítanak akkor átgondolom mégegyszer és nem fafejűen védem az igazamat.


Az ilyen kommunikációk is fontosak lennének ahoz, hogy normális társadalomban éljünk, ahol az emberek a környezetükben élőkre figyelnek és nem álszenten vad idegeneket támogatnak, segítenek az ország másik végén.

2016. febr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Miért kell mindig magyarázkodni hogy miért csinálom?"

E kérdésnek nincs alapja. Alapja kellés lenne, de semmit sem kell, így ezt sem.

"nem értem miért"

Valószínűleg, mert jó akarnak, jó tanácsot akarnak adni, ő véleményüket megakarják osztani s hasonló.

"unom már"

Tegyél ellene. Kezdj el kommunikálni.

1. sorban ne tőlünk kérdezd ezeket s miután választ adtak, informáld őket s mond ezt is:"unom már" s mond, nem fogsz magyarázkodni hasonló dolgokat jövőben, stb, stb, nagyon sok lehetőséged van e "probléma" megoldására.

...."Kezdj el kommunikálni."

2016. febr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!