Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem tudom elengedni?

Miért nem tudom elengedni?

Figyelt kérdés
Sosem voltunk együtt igazán. Csak összemelegedtünk. Le sem feküdtünk csak együtt lógtunk. 8 évvel idősebb ez a srác nálam és én nagyon hamar beleszerettem. Az első találkozásunk után annyira mély benyomást tett rám hogy szakítottam az akkori barátommal. Szilveszterkor egy csajszi aki ismeri, azt mondta nekem, hogy csak a szexre megy és hogy barátnője van évek óta, csak hogy tavkapcsolat. (egyszer korábban szoba jött és azt mondta, hogy csak a volt barátnője) mindegy én ezután nem kerestem. Ő még kicsit igen, de nyilván rá jött, hogy ennek annyi. Én viszont szenvedek azóta is. Rohadtul nem megy ki a fejemből. Minden rohadt nap kb. a gondolataim 60%-a róla szól. Illetve a "barátnőjéről". Kínzom magam a rémesebbnél rémesebb gondolatokkal. Nem tudom elengedni pedig egyértelmű hogy egy megoldás van az pedig a felejtés. De nem megy. Régen egy ilyen csalódást pár hét alatt kihevertem. De most a mai napig úgy érzek, mint amikor megtudtam a dolgokat. Nagyon dühös vagyok magamra emiatt, mert jóval több eszem van, mint, hogy egy pasi miatt ennyit szenvedjek. Én így még sosem ragaszkodtam senkihez. MI A FENÉT TEGYEK? :(
2016. febr. 27. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Adj még egy esélyt magatoknak! Lehet, hogy igazat mondott, tényleg csak volt barátnője, és lehet, hogy ő is szenved magában. Mit veszíthetsz?
2016. febr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kim Bo Mao ***** válasza:

:D nahát! Hirtelen azt hittem, hogy az a "barátnő" én vagyok. Szerintem engedd el. Egyrészt mert ha többéves kapcsolata volt annak idő kell, hogy feldolgozza, mégha nem is fájt a szakítás neki, egyszerűen idő kell, amíg ürül az exéről a feje. Másrészről meg szerintem beleestél a srácba, vágyódsz rá. Nem hiszem, hogy szerelem, bár nem tudom mit jelent az "összemelegedtetek" dolog.

Azt írtad ragaszkodsz hozzá, de ő nem ragaszkodik hozzád. Birtokolni akarod azért fáj a tudat, hogy "másé" lehet.

Felejtés helyett inkább gondold végig/írd le, mit szerettél benne, és mit nem. (Ez normál esetben 2/3-ad "szeretett", és 1/3-ad "nem szeretett" tulajdonság kell, hogy legyen. Ha nem tudsz legalább 3-5 hibát/zavaró tulajdonságot róla írni, annál inkább tudhatod, hogy csak egy vágy az egész, talán érdekes személynek tűnik neked, aki tapasztalt és olyan dolgokat tud amit te nem, de ne idealizáld.) +befigyelhet nálad jelentős önértékelési probléma is. Ne hasonlítgasd magad máshoz.

Próbáld elfoglalni magad valamivel, valamilyen csoportos dologgal, pl: járj küzdősportra ha megteheted, remekül építi az önbizalmat és helyre tesz. Szedd össze magad!

2016. febr. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!