Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kórházi tartózkodás + betegáll...

Kórházi tartózkodás + betegállomány esetén a munkáltatónak van-e joga NEM elengedni engem kórházba? Van-e joga azt mondani ha egy napot is hiányzok kirúg?

Figyelt kérdés

Ismétlődő erős gyomorfájdalmakkal orvoshoz mentem, kiderült vastagbéldaganatom van (magyarul: rák, nem egy vicces dolog), záros határidőn belül műtendő.

Ez azzal jár hogy a műtét után kb 2 hét kórház vagy több majd otthoni épülés orvos kontroll mellett, és ha minden jól megy 2-3 hónap múlva talán lehet könnyű fizikai munkát próbálni.

Ha nem, mert nem sikerül megállítani a rákot a műtéttel, akkor azt nem is részletezem.


Bementem a főnökhöz és ezt így elmondtam. Közölte nem engedélyezi a műtétet, ha hiányzok egy napot is betegség miatt vehetem úgy hogy ennyi volt.


Nem értem: egy kórházi műtét főnöki hozzájárulás függvénye? Nem úgy van hogy bejelentem viszem az orvosi papírt, 3 hét betegállomány ha ez nem elég akkor utána táppénz amit meg az állam fizet?


A főnöknek kell hozzájárulni egy távlataiban életmentő műtéthez? És nem enged el?


2016. febr. 26. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, egyértelmű számodra is a válasz.

Nyilván egy műtét nem a főnök engedélyétől függ. Nem mondhat ilyet és nyilván lehet munkaügyi bíróságra menni, ha ezért kirúg.

És nyilván te sem azért mész műtétre, mert nincs jobb dolgod és lógni akarsz a melóból.

A főnököd egy embertelen lény. Hihetetlen, hogy ilyen komoly bajod van és akkor még csak arra sem képes, hogy normálisan viselkedjen, ha már együtt érezni nem tud.

2016. febr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tessék jelezni a szakszervezetnek, ha van. ha nincs a Munka Törvénykönyvét erősen tanulmányozni...és jobbulást, szívből!
2016. febr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

" ha ezért kirúg. "


Nem ezért fog kirúgni. Majd kreál valami más okot ami "jogszerű".

2016. febr. 26. 11:41
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

Nincs ilyen.


Megteheti, hogy kirug, de az sokba fog neki kerulni nagyon. Bolcs lenne mar elore keszulni egy munkaugyi jogasszal, nehogy a fonokod talaljon valamie gyeb kiskaput amiert kirug.


Ezenkivul, gondolj arra, hogy munkahelyed lehet masik, de vastagbelrakban meghalni viszont nem egy kellemes, es nincs masodik eselyed. Hameg a fonok kirug ezert, akkor akassz egy bazinagy pert a nyakaba es ne felejtsd el a mediat is ertesiteni, hogy a fonokod azert rugott ki, mert eletmento muteted volt. Tetszeni fog nekik.

2016. febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%
Semmi köze életmentő műtéthez, haggyjuk már!
2016. febr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, es esetleg keszits titokban hangfelvetelt, hahta elmondja megegyszer ezt. Nem lesz bizonyito ereju, de segithet az ugyvedednek.
2016. febr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A köv a gáz: ha kirúg megszűnik a TB jogosultság is. Ill a nav kiszámlázza nekem a havi TB-t ha nem érkezik befizetés. Vagy a kórház számlázza ki a tb nélküli kezelést?

SZTK-ban is ki van téve hogy érvényes tb nélkül adott vizsgálat mennyibe kerül.

8-10.000 ft egy olyan vizsgálat hogy elmegyek mondjuk a bőrgyógyra hogy kiütésem van rámnéz egy kenőcsöt felír és 10.000 huf tb nélkül.

Na most a műtétem és azt azt követő kezelés tb nélkül a milliót is meghaladja majd.... miből?

2016. febr. 26. 12:01
 8/12 anonim ***** válasza:
vissazamenőleg ez nem lehetséges
2016. febr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kirúghat, vagyis felmondhat munkaügy szempontjából elfogadható indokkal.

De , amíg kórházban vagy és táppénzen, a felmondási idő nem kezdődik meg. Tehát, minden ellátásod még TB finanszírozott.

" A munkáltató felmondása esetén a felmondási idő legkorábban az alábbiakban meghatározott tartam lejártát követő napon kezdődik:


a) a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év,

b) a beteg gyermek ápolása címén fennálló keresőképtelenség,

c) a hozzátartozó otthoni gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadság.


Ezekben az esetekben tehát a munkáltató joggyakorlása nem tilalmazott, azonban annak következménye (munkaviszony megszűnése) nem következik be, mivel a felmondási idő csak a törvényben rögzített okok megszűnte után kezdődhet el. Az így közölt felmondás esetén a munkáltató számára nem ismert, hogy mikor ér véget a tilalmi időszak (például mikor lesz újra keresőképes a munkavállaló), ezért jognyilatkozatában naptárilag alkalmas módon nem tudja megjelölni sem a felmondási idő kezdetét, sem annak végét, csak annyit tud közölni, hogy a felmondás idő a tilalom eltelte után kezdődik."

2016. febr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 TR75 ***** válasza:

Táppénz alatt nem rúghat ki, csak közölheti az erre irányuló szándékát. Tehát a táppénz alatt állományban maradsz. (Az más kérdés, hogy utána az első munkában töltött napodon a kezedbe adhatja a tényleges felmondást, és onnan kezdve ketyeg az óra.)

Amúgy, ha jogosult vagy munkanélküli ellátásra, akkor a TB-d fedezve van. (Ha már nem vagy jogosult, akkor is még 45 napig.) Utána viszont neked kell befizetned az összeget havonta a hónap 12. napjáig, olyan 7 ezer forintot.

Egyébként meg, sajnos, ez a magyar valóság a kkv-szektorban. De szerintem nagyjából mindenhol.

2016. febr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!