Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti megsértődnétek, ha ilyet...

Ti megsértődnétek, ha ilyet mondanék?

Figyelt kérdés
A barátommal sokszor beszólunk viccből egymásnak. Én most nem tanulok,erre ő mondta,hogy így legalább lusta sem bírok lenni. Neki viszont nem megy a suli,szóval én mondtam neki,hogy ja,de nekem így is előbb lesz diplomám. Nekem se esett jól az ő beszólása,de ő teljesen megsértődött az enyémen,holott ő ugyanúgy beszólt nekem. Ti is megsértődnétek?
2016. febr. 29. 16:17
 1/6 anonim válasza:
Megtörténhet, hogy valamilyen érzékeny pontot érintettél nála, ilyenkor az apróságnak tűnő dolgok is nagyobb jelentőséget nyernek. Lehet, hogy pont ezt a pontot próbálta kompenzálni a beszólással. Én valószínűleg nem sértődnék meg, de ilyen területen nincsenek is gondjaim.
2016. febr. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tudom,hogy ez érzékeny pont neki,mert fél,hogy kirakják a suliból,és sokat próbálkozik,de nem megy neki....de ő meg szintén tudja,hogy nekem is rossz,hogy itthon vagyok,mert nem önszántamból van így
2016. febr. 29. 16:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha már viccből szólogattok be nem lehet, hogy csak viccből játszotta el, hogy megsértődött?
2016. febr. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
neeem,olyat nem szoktunk,vagy ha igen,akkor is látszik,hogy csak játsszuk...ő meg nem szól hozzám azóta
2016. febr. 29. 16:56
 5/6 anonim válasza:
Megértem azt, amit írsz, nem akartam / akarom védeni az álláspontját veled szemben, csupán egy magyarázatot adni, hogy miért mondhatta ezt. Az emberek ilyen helyzetben kevésbé racionálisan viselkednek, rosszabb esetben előfordulhat, hogy a másiknak direkt a gyenge pontját próbálják támadni. Sajnos nem vagyok a témában szakértő, így nem tudok biztos tanácsot adni, hogy mi a helyes megoldás ilyen helyzetben. Én személy szerint általában megpróbálom a másikkal nyugodt keretek között megbeszélni, hogy mit éreztem közben, és hogy nem akartam megbántani (hiszen te sem direkt mondtad neki azt, amit, csupán ezt váltotta ki belőled az, amit mondott.) Vannak a neten pszichológusok különböző oldalakon, akik ingyen adnak rövid kérdésekre tanácsokat, talán érdemes lenne egy ilyennek kikérni a véleményét, mi ilyenkor a teendő.
2016. febr. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Blade Bone ***** válasza:
A játéknak mindig sírás a vége, ha nem tudjátok hol kell meghúzni a határt.. Tanulság..
2016. febr. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!