Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valószínű átvertek a vaterán...

Valószínű átvertek a vaterán előre utaltam és nem küldte a nadrágokat. Mit tegyek rendőrségen érdemes feljelenteni? 2000tf-ról van szó nálam.

Figyelt kérdés
Jeleztem neki miért nem küldte már,ajánlott postára 1290 ft-ot kért most ígérte küldi a szervényszámot de még eddig semmi nem küldőt. Nem szeretném annyiba hagyni hány embert vert már át ?

2016. márc. 11. 08:51
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ma még várok ,aztán estére a fecabokon és mindenhol kiposztolom a nevét ahova kérte az utalást és számlaszámát veterás adatait:((((((((
2016. márc. 11. 08:54
 2/16 anonim ***** válasza:
Linket adj a nadrágrol amit rendeltél
2016. márc. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

[link]



Nem csak ezt az egy nacit rendeltem,ez az egyik.

2016. márc. 11. 09:04
 4/16 anonim ***** válasza:
Ekkora összeg esetében nem érdemes a rendőrséghez fordulni, piszlicsáré ügy. Kérdéses, hogy valóban elküldte-e és nem a postán kallódott-e el (velem már előfordult). Az is tanulság, hogy nem mindig éri meg postáztatni a holmit, ha az ember személyesen is átveheti. Az, hogy hány embert vert át, látszik többnyire az értékeléseken.
2016. márc. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A vaterának kell írni első körben, illetve szépen print scrennel lementeni minden beszélgetést, utalás tényét. A vatera se szereti a csalókat, ők megteszik a szükséges lépéseket.
2016. márc. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Most nézem ,hogy tele van semlegessel és negativval az eladó a Vatera ilyen eladót miért enged árusítani. Sajnos utalás előtt nem néztem meg az értékeléseit :((((
2016. márc. 11. 09:07
 7/16 anonim ***** válasza:

A rendôrsêg csak 20000 ft feletti összegnél indít eljáràst.

A netes vásárlás alapszabálya, hogy előre utalással csak megbízható, ellenôrizhető helyrôl vásárolunk, és mindig elolvassuk a véleményeket.

Max a vaterának tudsz írni, de az oldaluk szabályzatában benne van, hogy nem vállalnak felelősséget az áruért. Legfeljebb törlik a hirdetőt, de a károdat nem kötelesek megtéríteni.

2016. márc. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A veterának írok mindenképp,persze szerencsére nem nagy összegről van szó ,de sok kicsi sokra megy.
2016. márc. 11. 09:25
 9/16 anonim ***** válasza:

Nálam telefonos átverés volt, szerencsére én is kis összeget buktam csak, de a bírósági papíron láttam, hogy volt akit százezer fölötti összeggel vágott át...


Én az adott oldalnak jeleztem, hogy valószínűleg csaló az illető (ezt nem csak úgy random gondoltam, hanem nem vette le a hirdetést miután megbeszéltük, hogy megveszem...nem küldte a terméket...pár napra rá feltett egy másik telefont, hasonlóan jó árban...


Később én a rendőrségtől kaptam levelet, hogy menjek be vallomást tenni, de a mellettem ülőnek is végig hallottam a vallomását, egy idős hölgy volt, ő meg az unokájának vásárolt telefont...mondjuk ő ha jól emlékszem 35e Ft-ot bukott, vagy akörül...


Szóval a vaterának mindenképp jelezd, mert lehet többen is jelezték ezt és akkor már rendőrségi ügy indul. De első körben még próbálkoznék a hirdetőnél...hogy rendőrségi ügyet csinálsz belőle, ha nem fizeti ki neked, vagy küldi a terméket...


23F

2016. márc. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én már megfogadtam, magánszemélynek soha nem utalok előre, akkor inkább nem veszek tőle semmit! Vagy max. a postaköltség árát utalom! Mert az eladó mit veszíthet? Semmit, ha nem veszed át, max visszaküldik neki (max a postát bukja). Ráadásul ha előre utalsz, megkapja a pénzt, utána már les.zarja, mikor küldi el a terméket (volt ilyen, úgy volt vele, hogy ejj ráér az mostmár). utánvéttel meg neki is érdeke, hogy minél hamarébb feladja, és így minél előbb megkapja a pénzét!
2016. márc. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!