Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes feljelenteni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes feljelenteni egy ilyet exet és ha igen, akkor milyen megnevezéssel?

Figyelt kérdés

A barátnőmet az exe folyamatosan zaklatja, volt már, hogy a házuk előtt, késsel a kezében öngyilkossággal fenyegetőzött, miután szakítottak. Volt olyan is már, hogy egy korábbi barátjának behúzott, de több barátját is fenyegette. Sajnos akkor nem jelentették fel.

Az ex rendszeresen feltöri, vagy legalábbis valamilyen módon elolvassa a barátnőm facebook üzeneteit, talán még a Skype-ját is. A fiókok megfelelő, azóta többször cserélt erős jelszóval rendelkeznek. Mivel régebben rendszeresen hozzáfért a barátnőm és családja gépeihez, amik azóta is azon beállítások szerint futnak (rendszergazda az ex), így gyanítom, hogy valamilyen fajta megfigyelő programot (keyloggert valószínűleg) telepített a gép(eik)re, ami azóta is működhet (2-3 éve).

A barátnőm gépét át fogom vizsgálni (programozó vagyok), és ha nyomát találom ilyen tevékenységnek, akkor érdemes feljelenteni az exet, vagy nem várható, hogy a bíróságon bármi érdemlegeset tudnánk elérni? Itt ugye a facebook üzenetek csak részletkérdés, de ilyen megfigyelő szoftverekkel banki és egyéb érzékeny adatok is a birtokába juthattak az exnek. Az öngyilkosságis, illetve barátot megtámadós eset felhasználható még így, vagy a barátnőm, szülei és barátai elmondása nem elég, esetleg 2-3 év alatt elévült egy ilyen eset?

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?



2015. máj. 17. 15:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes. Ennyi idő után semmit nem tudtok bizonyítani.
2015. máj. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És ha megtalálom a megfigyelő szoftvert a gépen? Szoftverfüggő, hogy visszakövethető-e az illetőhöz, de többször szó szerint idézett olyan beszélgetéseket, amikhez másképp nem fért volna hozzá, és facebookon a barátnőmnek úgy tudom többször is mondta és/vagy utalt rá, hogy feltöri a facebookját, mindegy mit csinál.
2015. máj. 17. 16:10
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

Kényes kérdés, ismeretségi körben is volt ilyen, bár nem ment ilyen messzire az ügy, csak állandó online és telefonos zaklatás volt belőle (de még azért is el lehetne ítélni).

Nem tudom mennyi idős az ex, nálunk egy huszonéves srácról volt szó, aki még otthon élt, végül szóltunk a szülőknek, hogy nagy gáz van a gyerekkel, és nem akarjuk megtenni ezt a lépést, de ha nem áll le feljelentjük. Fontos, hogy tudjátok bizonyítani, hogy kérések ellenére se áll le (erre jó a Facebook).


Amúgy ha még egyszer öngyilkossággal fenyegetőzik késsel, akkor nem beszámíthatónak/ön és közveszélyesnek ítélhetik és elvihetik pszichiátriára a mentők.


Amúgy én bemennék ezzel a rendőrségre megérdeklődni a dolgokat, fele olyan ijesztő dolgokat se csinált az az illető az életünkben és őt is leállították volna.

2015. máj. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Bence_ ***** válasza:
100%

Facebook-on vissza tudod nézni, hogy milyen ip címekről léptek be. De akár telefonos azonosítás is van.

Skypnak/hotmail-nek is van ilyen funkciója.

Ha szerettétek volna már régen megtudtátok volna akadályozni abban, hogy olvassa az üzeneteket.

Szerintem ez kamu.

2015. máj. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Most jöttünk össze, így nemrég tudtam meg, hogy miről van szó, csak tegnap mesélt róla először. Elég érzékeny téma, eddig nem akart róla beszélni. Ő nem ért túlzottan a gépekhez, ezért nem volt ötlete, hogy hogyan csinálja, folyton csak a jelszavát változtatta. Én mondjuk a helyében rég utánaolvastam volna, de most már mindegy, csak próbálom a lehető legjobban megoldani a helyzetet. Eddig nem tudtam, hogy nekünk is van hozzáférésünk a facebook bejelentkezések IP-jéhez, ezt meg fogom nézetni vele, amint gép előtt lesz. Legközelebb csak kedden találkozunk, akkor hozza a gépét.


A szülős megoldást megpróbáljuk, ha ő még nem lépte meg eddig.

2015. máj. 17. 16:48
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Facebookon meg tudod nézni milyen gépeken vagy éppen bejelentkezve, hely szerint megmondja (bár olykor téved), hogy milyen pc-kről és mobil készülékek vannak belépve éppen. Ezt a legtöbb e-mail szolgáltató is lehetővé teszi.

Lehet kérni értesítést is arról, ha nem szokványos címről jelentkeznek be, így lehetséges az, hogyha a telefonomról, vagy laptopomról jelentkezek be, akkor nincs semmi, de ha egy másik gépről, akár csak ugyanabból a házból, mondjuk lakótársam laptopján jelentkezek be, akkor a legközelebbi belépésemnél böfög, hogy ismeretlen helyről jelentkezett be valaki a profilomra.


A keyloggereket nehéz megtalálni, ha jól rejtőzködőt tett fel az illető. Anno nekem is volt egy kedves exem, csak béna volt és észrevettem, hogy valami nem stimmel. Csomó helyen utána olvastam hogy lehet ezeket törölni, avagy egyáltalán megtalálni, de mivel semmi nem fogta meg, egyszerűen újra telepítettem a gépemet és probléma megoldva. Facebookon és az e-mail címemnél is végigböngésztem minden lehetséges adatvédelmi dolgot és éltem velük.


Nekem az a személyes tapasztalatom és rendőr ismerősök is ezt mondják, hogy amíg vér nem folyik, addig sajnos nem igazán tudnak mit tenni. Belátják, hogy jogsértés történik, de nehéz sok éves ügyeket elmesélés alapján felgöngyölíteni és jó eséllyel nem is fognak foglalkozni vele, ahogy egy keyloggerrel sem.


Én amondó vagyok keresd meg a programot, vagy telepítsd újra a gépet, védjétek be a barátnőd oldalait amennyire csak lehet, aztán pedig felejtsétek el az exet. Ha ír neki sem kell reagálnia.

Ha balhézik, a ház előtt késsel fenyegetőzve, akkor pedig lehet hívni a 112-t anélkül, hogy kiszólna bárki is egy szót is és ők majd küldik azon egységeket, akik szerintük szükségesek (mentő/rendőr)

2015. máj. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A keyloggert, feltörést felesleges. Látszólag foglalkoznának vele, de több éves csűrés-csavarás lesz belőle, nektek hamarabb lesz elegetek a nyomozgatásból, minthogy történne valami.

Viszont! A fenyegetésekre lehet távoltartási végzést kérni, és azt elég hamar jóvá is szokták hagyni. Ha pedig azután jelenik meg fenyegetőzve, akkor piszok gyorsan fognak lépni.

2015. máj. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igazából csak amiatt akarnám megtalálni a keyloggert, hogy megbizonyosodjak róla, hogy tényleg arról volt szó. Tekintve, hogy még a router is az ex-től származik, így akár egy speckó firmware-ral még az is lehet a bűnös (bár ezt én sem hiszem), hogy a facebookos adatcsomagokat magának is továbbítja.

Mindenesetre a gép újratelepítése így biztos meg fog történni, csak még azon gondolkoztam, hogy ha rendőrségi ügy lenne belőle, akkor az is bizonyítékként szolgálhatna.

Sejtettem, hogy sok mindent nem lehet tenni, de inkább utánaérdeklődtem, hogy másoknak mi a tapasztalatuk ilyen ügyben.

Mindenesetre köszönöm a segítséget mindenkinek! A negatív értékelést nem tőlem kaptátok.

2015. máj. 17. 18:12
 9/16 acelsziv ***** válasza:
ha meg is találod a keyloggert hogyan bizonyítod, hogy az ex telepítette és nem valami trójaival szivárgott be? Ezt a részét hagyd a francba frissíts fw -t a routeren, húzd újra a windowst és kész.
2015. máj. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ötlet szintjén addig jutottam vele, hogy mondjuk wiresharkkal monitorozom a kimenő forgalmat, és ott úgy szűröm, hogy csak a keylogger csomagjait adja ki. A csomagok fejlécében benne kell lennie, hogy milyen címre megy. Ez a cím vagy az ex IP címe, vagy egy külső szerveré, így TALÁN beazonosítható lenne. Na nagyjából eddig ment a gondolat. A hackelgetésben nem vagyok túlzottan jártas.

Hát azt hogy ő telepítette-e, nem tudom hogyan lehet bizonyítani, ahogy azt sem tudom, hogy ha kiderül, hogy tényleg hozzá mennek a csomagok, akkor az elég-e, de nagyjából az ilyenek miatt is írtam a kérdést. :D


Mindenesetre megfogadom a tanácsot, hagyom a fenébe a dolgot, szimplán csak biztonságossá teszem az eszközöket, oldalakat, aztán remélem ezzel nagyjából vége is lesz a zaklatásnak. Ha meg szükséges, akkor a távoltartási végzésnek is utánanézek.

2015. máj. 17. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!