Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Johanna, Georgina és Dorottya....

Johanna, Georgina és Dorottya. Hármas ikreim lesznek, mo a véleményetek a nevekről?

Figyelt kérdés
2016. márc. 11. 15:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

A Johanna nem tetszik. Akkor már inkább Hanna, úgyis mindenki úgy hívná kb. De őszintén szólva azt a nevet sem szeretem. :D

A Georgina tetszik, akiket én ismerek ilyen névvel, ők szeretik saját bevallásuk szerint.

A Dorottya sose tetszett, valószínűleg mert túl harsány benne az a rotty. Plusz az összes Dorottya ismerősöm önimádó cafka, rossz élményekhez kapcsolom.

De hát nem mi döntjük el, meg semmi közünk a névadáshoz, olyan nevet meg nem találsz, ami mindenkinek tetszik.

2016. márc. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
66%

Hát, nekem a Georgina nagyon nem tetszik, pedig egy nagyon jó barátnőmet hívták így, szóval kedves emberre asszociál az agyam, de olyan szigorú hangzású nagyon, és recsegős... Ő se szerette, és szerintem is a Dzsina becenév olyan... mint a dzsinn a palackban... Ha meg Gina, g-vel, akkor csúfolhatják, hogy vagina...

Johanna hangzása nekem tetszik, de kicsit olyan kenetes, mint Szent Johanna.

A "Dorottya-berottyant" asszociáción felnevettem, nekem nem jutott eszembe :)

Én is szoktam így önkéntelenül asszociálgatni, pl. egy barátnőm fia a Zétény nevet kapta, amiről nekem mindig a "kémény" szó jut eszembe.


De persze tiéd a döntés, csak ha már kérdeztem, elmondtam a benyomásaimat :)

2016. márc. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
40%
*kérdezted
2016. márc. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Angolul jó lenne.


A Georgina nekem így magyarul kiejtve nem tetszik, olyan "apácás", de angolul szép.


A becenevei is jobbak: Georgie (uniszex), Gina, Ginny, Gigi

(Az összes g-t dzs-nek ejtve.)

2016. márc. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
29%

Hát személy szerint nekem egyik név sem tetszik. A Johanna unalmas, a Georginákkal kapcsolatban meg rossz élményeim vannak, a Dorottya meg nagyon csúnya, a vége miatt. Az angol Dorothy jobban hangzik, csak az Magyarországon fura lenne. Nekem akkor már inkább a Dorina, vagy Dóra nevek tetszenek jobban.


Persze ez csak az én véleményem, olyan nevet adsz a gyerekeidnek, amit csak szeretnél.

2016. márc. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!