Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem ölik meg magukat...

Miért nem ölik meg magukat akiknek meghal a gyereke, társa, vagy örökre elveszíti élete szerelmét akivel együtt akarnak gyereket? Hogy képesek tovább élni, minek?

Figyelt kérdés
Lassan 5 éve, hogy örökre elveszítettem azt akivel elképzeltem az egész életem. Minden nap egy rémálom. 25l
2016. márc. 18. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy maradtak még számára fontos emberek, és még lehet célja az életüknek.

Biztos óriási törés, de fel kell állni.

2016. márc. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez lenne a megöldás? Öngyilkosság? Gyászba tenni még néhány embert? Akkor aztán ők tegyék meg ugyanezt és így körbe körbe?? Sajnálom, hogy ilyen ért, de ez nem megoldás. Kérj segitséget, mert nem mindenki egyformán erős a gyász feldolgozásában. Tudom, könnyű mondani, de fiatal vagy, még sok mindent elérhetsz az életben, ne hátrafelé nézz, hanem előre.
2016. márc. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
megoldás*
2016. márc. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerencsére nem éltem át még ilyen tragédiát így nem biztos,hogy hasznos a véleményem de azért válaszolok

Szerintem a családjuk miatt..A barátaik..Nem tudom én eddig csak a kutyákat vesztettem el és az is tragikus volt.Én nem élném túl..

Ha esetleg így névtelenül szeretnél beszélgethetünk privátban ha gondolod...

2016. márc. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Te miért nem ölöd meg magad? Valószínűleg ők is azért amiért te. Vagy reménykednek hogy idővel könnyebb lesz, esetleg van másik gyerekük szüleik akiket nem akarnak magukra hagyni.
2016. márc. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
mert nem annyira erős az akaratuk, hogy felülkerekedjenek az életösztönön.
2016. márc. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Megmagyarázhatatlan benső gátlás, talán egy büntetés valamiért, hogy így alakult.
2016. márc. 18. 21:54
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert minden tragédia után van miért élni. Ma már tudok róla beszélni, de elhiheted, hogy éveken át élőhalott voltam. Sok évvel ezelőtt fiatal feleségként és boldog ikerfiúk anyjaként borzalmas volt átélnem azt a napot amikor rendőrök csöngettek a lakásomba. Ma sem felejtem el, hogy az egyik rendőr nagyjából velem egykorú lehetett, és láttam, hogy sírt. Majd közölték, hogy a férjem és az akkor 5 éves fiaim autóbalesetben meghaltak. Kigyulladt a kocsi egy ütközés miatt.

Miért nem öltem meg magam? Mert akkor ott az ajtóban meghaltam. Évekig. Később meg mindig volt valaki akibe kapaszkodhattam, és mellettem voltak. Majd idővel a szerelem újra megtalált, és a kislányom visszahozta az élet örömét nekem.

Hát a legtöbben ezért nem lesznek öngyilkosok. Mert a fájdalom soha nem múlik el, de mindig van egy újabb remény a boldogságra. Van miért élni.

43/N

2016. márc. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 MZ.per.X ***** válasza:

A halottak emlékét az élők őrzik, ha meghal az élő, akkor azzal a halott emléke is eltűnik.


És ahogy az előttem szólók példája is mutatja, minden van esély arra, hogy jobbra forduljanak a dolgok. 25 évesen még az életed nagy része előtted áll.

2016. márc. 19. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nagyon sok jó válasz jött. Egyet nem mondtak, ha jól látom: hogy a gyász az elsősorban haragól áll. Ha nem fejezed ki (naponta kéne sírni és párnát verni ehhez), akkor magad ellen fordul. és akkor esetleg úgy fogod érezni, hogy muszáj véget venned az életednek...de akkor semmi esélyed nem lesz, hogy megint kialakuljon egy fontos kapcsolat, miután levezetted a haragod. Átlagban négy év után (ha valaki sokat sír és levezeti a haragot) elkezd a gyászoló kicsit megkönnyebbülni. De ismerem azt, amiről beszélsz. És nagyon sokan erre azt válaszolják, hogy nem képesek és nem is akarnak tovább élni és van, aki megszervezi az ebből következő tennivalókat (de nyilván azok, akiknek amúgy semmi örömük nincs és a haragjukat egyáltalán nem tudják kifejezni biztonságos módon, hanem maguk ellen fordulnak.)
2016. márc. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!