Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a fene baja van az ilyen...

Mi a fene baja van az ilyen gyereknek?

Figyelt kérdés

Múltkor voltam túrázni egy 11 főből álló csoporttal. Velünk volt egy 9 éves kislány is. Az elején nem voltak vele gondok. A problémák akkor kezdődtek, amikor elkezdődött a túra és ezeket hallgattam egész idő alatt a szülők, főleg az anyja szájából:

-Ne rohangálj, mert elesel!

-Ne dobd meg az apádat levelekkel! / Miért nem hagyod őt békén? / Ezt tényleg fejezd be! (a kislány sokszor megdobálta szórakozásból az apját levelekkel, vagy amikor az emelkedőn mentünk, úgy lógott a karján, hogy nehezen tudták leszedni, ő meg röhögött. Plusz amikor a lépcsőn mentünk le, ő meg mellettünk csúszott le és az előttem haladó túrázó reflexszerűen kapta el!)

-Ne csinálj ilyen hülyeséget! (keskeny úton haladva a fa gyökereibe kapaszkodtunk, ő meg úgy előzött meg minket, hogy belénk kapaszkodott)

-Ne koszold össze ennyire a nadrágod! / Jézusom, hogy fogom kimosni ezt? (cicanadrágot viselt és mindenhol összesározta, mert leült a kőre, a levelekkel teli földre, volt, hogy négykézláb mászott és az anyja felrángatta a földről és kérdezte tőle, hogy "Elment az eszed?!")

-Ilyet ne csinálj többet! (az egyik túrázó megkínált mindenkit színes cukorkával, a gyereket is, aki el is vette tőle az egész zacskót, de az apja kivette a kezéből, visszaadta és elnézést kért)

-Álljál már le! (a túra végén a falu utcáján sétáltunk a buszmegálló felé, jött egy autó és az apja elrángatta)

Szóval, végig ezt csinálta, hiába szóltak rá a szülei, ő meg a képükbe nevetett. Sokszor ők kértek elnézést tőlünk a gyerek helyett, mert ő képtelen volt ezt megtenni. Csak akkor kapcsolt, amikor a buszon megtiltották neki, hogy leüljön az ülésre a koszos nadrágja miatt. Itt már nem vihogott, hanem kiakadt. A szülei ölében kellett utaznia. Gondolom, otthon mindent elmagyaráztak a gyereknek, hogy milyen helytelenül viselkedett, mert a buszon nem rosszalkodott. És az egyik túrázótársam szerint az anyja azt mondta neki, hogy nem kap semmit a nyuszitól.


Bocsánat, hogy hosszú lett, de ezt tényleg nem unatkozásból írtam le, csak gondoltam, így tudtok nekem válaszolni a gyerek viselkedésével kapcsolatban.



2016. márc. 21. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell egy 9 éves gyereket elvinni felnőtt társasággal. Biztos vagyok benne, hogy halálra unta magát, és csak kínlódott egyedül, azért csinálta.
2016. márc. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Elkényeztetett, neveletlen majom. Az autó után biztos elfenekeltem volna. Tudom, én vagyok a rossz, a kislány pedig hadd bontakozzon ki.
2016. márc. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Az a baja, hogy nem kér az unalmas túrákról és a szülei ennyire nevelték meg, hogy nem tud viselkedni...


Ez egy kényszer program volt a számára, vagy lehet akarta, de végig unta az egészet...vagy csak simán ilyen borzalmas nevelést kapott!


23F

2016. márc. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább fogom a gyerek pátját, de a tiedet is. Biztos, hogy én nem voltam ilyen neveletlen. Ugyanakkor én is mentem túrázni, és anyám nem cicanadrágot adott rám, hanem olyat, amiben lehet mászni. Ez pl. a szülők hibája. A buszon alá lehetett volna tenni valamit, amire ráül. Amúgy meg unatkozott. Felnőttekkel kellett lennie. A másik lehetőség, hogy ül kussban végig, az nektek jobb, de neki ugyanúgy szenvedés. Ettől még valóban neveletlen volt, pl. mikor elvette a cukrot. Az is lehet, hogy sose volt még túrázni, akkor meg nem társasággal kellett volna kezdeni. Nekem annak idején apukám elmagyarázta, hogy kell lemászni a hegyoldalon (nem futunk, oldalazva lépünk, ha kapaszkodni kell, nem lökdösődünk stb.).Ha előtte sose volt ilyen helyen, nem itt kellett volna kezdeni.
2016. márc. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én nem azért fogom a gyerek pártját, mert normálisan viselkedett volna, hanem mert utálom az olyan szülőt, aki nem magyaráz, hanem panaszkodik. pl.: "álljál már le!". Hogy lehet így beszélni? Mint egy paraszt. Kábé mint amikor azt mondják: azért, mert én azt mondtam. És csodálkozik, hogy a gyerek nem érti, miért kell azt csinálni. Az én szüleim elmagyarázták, hogy azért nem futunk ki az úttestre, mert elüt az autó, és meghalok. Többet nem is rohangáltam ki. A gyerek se hülye, ő se akar leesni a hegyoldalon, de ha soha senki nem mondta el neki, hogy ha belekapaszkodsz a bácsiba, ketten együtt estek le, és ha nem halsz meg rögtön, még agyon is nyom majd, akkor persze, hogy nem gondol rá magától. Abból meg, hogy álljál már le, meg rángatják, mint a szatyrot, abból nem lehet érteni.
2016. márc. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hugyosgalacsin ***** válasza:
73%
a szülőket és gyereket is egyaránt komás állapotig kellet volna verned
2016. márc. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
hát azért a szülei se tűnnek normálisnak, már nem azért. egy gyerek nyilván nem úgy viselkedik még, mint egy felnőtt, bizonyos dolgokat nem tud. MEGDOBÁLTA AZ APJÁT LEVELEKKEL, úristen, ez a gyerek maga a sátán!! amúgy meg nyilván a szülei hibája, hogy ilyen lett, de elképzelem az anyját, tipikus hülypic sa, aki kb azért is hisztizik, ha valaki levegőt vesz.
2016. márc. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baja nincs.

Nem kellett volna elvinni felnőttek közé egy szem gyerekként túrázni.

Nem volt társasága, unatkozott.

Az, h szaladgál, levelekkel dobálózik (Úristen... csoda h nem halt bele vki...), összekoszolja magát stb stb teljesen gyerekes viselkedés.

Annyi, hogy az anyja ott rontja / rontotta el, h nem így kell "nevelni", hanem elmondani neki a MIÉRTEKET is.

2016. márc. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!