Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy nyár elég arra, hogy...

Egy nyár elég arra, hogy átszoktassam magam balkezes írásra?

Figyelt kérdés
F17 jobbkezes, aki balkezes szeretett volna / szeretne lenni

2016. márc. 23. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
A hülyeség nem ismer határokat, szóval biztosan.
2016. márc. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

XDDDDDDD

Nagyobb problémád nincs?

2016. márc. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Ne csináld, pont múltkor muter mondta, hogy valami lehet, példának pont azt hozta fel nagymuterral kapcsolatban, hogy talán átszoktatták jobbkézre, és eredetileg nem is jobbkezes volt, mert pl megpróbálta bemagyarázni muteromnak egyszer annó, hogy az óramutató nem abba az irányba jár, amelyikbe. Meg hát nem tom, ez mondjuk pl fejlődéskor lehet, de ha át akarják szoktatni a gyerekeket, akkor nagyobb korukban mittomén milyen problémájuk lehet, úgyhogy szerintem ne csináld, pl olyan is, mint az a "melyik az óra járásával megegyező irány" -kérdés is. Muter meg tudta, hogy neki van igaza, de nagymuter váltig állította, hogy fordítva van. Ja és szerintem fölösleges is egyébként, de amúgy nyugodtan próbáld ki, de szerintem akkor inkább kétkezes legyél, mint La Fontaine, aki egyik kezével írt, miközben (?) a másikkal rajzolt. És szerintem ebben tényleg nincs logika, most nem az határoz meg egy embert, hogy milyen kézzel ír. Vagy most akkor egyedi akarsz lenni, és ezt találtad ki, mert olyan kevesen írnak bal kézzel? Attól igazából te nem változol, nem leszel jobb ember vagy rosszabb, vagy akár "értékesebb" se. Hát akkor meg minek átszokni, pláne ha ilyen nemtom, miket okoz, keressél rá, talán nem leszel olyan hatékony pl a tanulásban, mert ez mindig bezavar, ha átszoktatod magad. De amúgy próbálkozni lehet vele, ha ez érdekel. Derítsd ki, és válaszold meg magadnak a kérdést, hogy tudsz-e 3 hónap alatt ugyanolyan szépen írni majd a másik kezeddel is. Amúgy ez tényleg semmit nem határoz meg, hogy melyik kézzel írsz, ettől nem leszel több vagy kevesebb. Szerintem inkább fogadd el magad. Vajon miért nem szereted magadat jobbkezesen? Érdekes... Minden jót, pajti!:)
2016. márc. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
ha minden nap órákat gyakorolsz, átszokhatsz.. de mi értelme van?
2016. márc. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm 3# 4#.

Mindig is különböző voltam a legtöbb dologban a többségtől, és a balkezes írás is egy 'érdekes' dolog lenne, ha tudnék.

2016. márc. 23. 18:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Manapság már ellenzik az átszoktatást.
2016. márc. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség amúgy. Fejleszti az agyat! A jobb agyféltekét stimulálja. nem balkezes leszel utána hanem kétkezes,mert attól hogy rászoksz a balkézre a jobbkezes írást sem felejted el. Viszont majd tudsz két kézzel egyszerre írni ami jó móka. pl ha sokat kell írni és elfárad az egyik kezed akkor átveszed a másikba a tollat és írsz tovább. A többiek meg lesnek hogy jé ez miket tud de ügyes.
2016. márc. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!