Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az átlagos európai emberek...

Az átlagos európai emberek tisztában vannak ilyen dolgokkal?

Figyelt kérdés

Pl. Sokan azt hiszik nincs is háború. Ugye most Szíria polgárháború nagyon felkapott lett a bevándorlás miatt az utóbbi egy-két évben. De maga a polgárháború már 4,5 éve tart. Az első 2 év senkit sem érdekelt, nem is tudtak róla.


A mai napig rengeteg háború zajlik(több mint 20), az emberek egymást mészárolják. Az európai emberek egyáltalán tudják mi zajlik Afrikában, vagy Szaúd-Arábiában?


Sokaknak olyan biztonságérzetük van, amit nem tudok megérteni. Elfelejtették az emberek, hogy 80-90 éve mit csináltak egymással? Élve boncolás, szappankészítés emberből, biológiai fegyverek, népirtás, emberkísérletek stb... Egy évszázad alatt 100,000,000-nál is több háborús halott. (több mint a fele civil)


Sokak szerint csak régen volt ilyen, ma már nem. Az 1900-as években élők is ezt mondták. Azt vettem észre, hogy alig érdekelnek valakit ezek a problémák.


A környezeti problémák napról napra súlyosbodnak, a háborúk nem maradnak abba(hiába hiszik azt az emberek).


Csak én gondolom úgy, hogy nagyon súlyos a helyzet?


18/F



2016. márc. 28. 14:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért ahhoz igencsak kő alatt kell élni nulla emberismerettel, hogy az ember ne tudja, hogy rengeteg helyen zajlik háború...


Biztonságérzete pont nincs most sokaknak, már egy koncertnél is terrortámadástól félnek.


Az emberek nem békések s nem bölcsek. S túl sok van belőlük. Ez a bolygó nem biztoságos, nem mintha ember nélkül az lenne, persze.

2016. márc. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen csak te
2016. márc. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Miért ne lennének tisztában?!

Ettől lehet biztonságérzetük, nekem is van, ugyanis nem tűnik úgy, hogy érintene minket közvetlenül háború. (A migráció már közvetett, de kivédhető és úgy tűnik, megszületik a megoldás.)


A környezeti problémával pedig egy átlagos európai kisebb dolgokon (tudatos energiahasználat, szemét megfelelő elhelyezése) kívül nem tud sokat tenni.


Tehát tudnak, tudunk róla, de nem tudom mit vársz. Sírva, halálfélelemmel kéne az utcán sétálni?!

2016. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Aha, ès neked van otthon fegyvered ( nem kell tűzfegyver de ölèsre alkalmas pl számszerìj)? Mert valahogy úgy sejtem nincs...
2016. márc. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mindenki tisztábban van azzal, hogy több helyen is dúlnak háborúk. Azzal is tisztábban vannak, hogy nagy a környezet szennyeződés. A legtöbb ember tanult történelmet, tudja mikor milyen háborúk dúltak.

De mégis mit vársz? Én nem akarok rettegésben élni, mert valamikor szappant csináltak civilekből. Az nem az én és nem a gyerekeim bűne. Nem akarok rettegni, mert egy afrikai országban egymás gyilkolják. Azért sem én vagyok a felelős.

Környezetemet meg óvom a magam módján ahogy tudom, de a jégolvadásért nem tudok mit tenni.

Így nem marad más mint az, hogy ameddig élek addig éljek boldogan, és ne kelljen rettegnem mindenért.

Ezzel meg elhiheted nem vagyok egyedül.

2016. márc. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#3-as.


Az összes háború érint minket, nem közvetlenül, hanem közvetetten. A szíriai konfliktus nagy valószínűséggel nem fog az elkövetkezendő 5-10 évben megoldódni. Afrikából is özönleni fognak a bevándorlók, csak idő kérdése. Európa a migránshelyzetet sem tudta normálisan megoldani, mindegyik ország mást akar, nagy a széthúzás. Az átlagemberek a környezetvédelemmel kapcsolatban elég sokat tehetnek(mint pl. Greenpeace).

2016. márc. 28. 14:39
 7/15 anonim ***** válasza:
A világon mindig is voltak, meg lesznek is háborúk. Az okok szinte ugyanazok, csak míg az ókorban lándzsával meg kardokkal püfölték egymást, most gépkarabélyt meg atombombát használnak. Az ember csak abban reménykedhet, hogy az ő országa nem kerül háborúba, a világbéke csak egy illúzió. Tulajdonképpen a háborúk olyanok, mint két ember egymással való nézeteltérése, a különbség csak a szemben álló felek számában, és eszköztárában van.
2016. márc. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#5-ös.


Szerintem az a probléma, hogy majdnem minden ember csak boldogan akar élni, félnek bármit is tenni, mert óvják a saját életüket, máséval nem törődnek. Szerintem ez önzőség.

2016. márc. 28. 14:42
 9/15 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Miért lennék önző mert élni akarok, de nem rettegésben, félelemben?


Őszintén? Te mit teszel a béke érdekében? Vagy a környezet érdekében? Azon kívül, hogy ide írsz a gyakorira, és osztod az észt?

Te harcolsz, hogy ne bántsák az állatokat? Odamész egy emberhez aki éppen üti a kutyáját, és megvéded, VAgy csak like-od a facen a "halál minden állatkínzó" szöveget??

Te valami környezetvédő tagja vagy? Kimész minden nap a parkba összeszeded az eldobott szemetet, csikkeket? Na??? Mit teszel, hogy ne legyen háború Szíriában?

JA!!! Semmit nem teszel!! Csak okoskodsz, hogy miért nem fogunk össze, és teszünk valamit.. Aham.... Ugye tanulsz még? Ugye anyud/ apud dolgozik, fizetik a számlákat, és te nem az utcán dideregsz..


Na majd hallgatok rád, és elismerem, hogy önző dolog, hogy boldogan, rettegés mentesen akarok élni ha látom, hallom mindenhonnan, hogy te mennyi mindent tettél és teszel...(ma este lesz a tévében a Acélember... nézzed, mert ott teljesül a vágyad.. Superman felveszi a harcot a gonosszal")

2016. márc. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ne ítélkezz, hisz nem ismersz. Tagja vagyok több környezetvédelmi egyesületnek is. Pár hónap múlva megyek katonának - igen önszántamból -, utána ha kell, megyek harcolni. De nem az USA mondvacsinált olajháborúiban fogom megöletni magam. Ha egy rendfenntartó misszióban lelőnek, én nem bánom. Én megtettem amit tudtam, és nem erkölcstelen célokért halok meg.
2016. márc. 28. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!