Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagy butaság, ha énekelni...

Nagy butaság, ha énekelni szeretnék?

Figyelt kérdés
Minden egyes nap arra gondolok milyen jó lenne egy duót csinálni, egy barátnőmmel közösen énekelni. Évek óta képzelem azt milyen jó lenne, ha énekelnék, hogy zenei szakon tanulnék ilyenek, ennek ellenére azt se tudom merre tartok. Mert hát semmit nem tudok az ügy érdekében tenni, úgy értem ki venné komolyan ezt egy 17 éves szájából?! Ugyanakkor meg... Mi van ha később bánni fogom, hogy még meg se próbáltam?

2016. márc. 29. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy próbáld me ha ez az álmod, de legyen B terv is. Tehát ne csak az éneklésre koncentrálj tanulj tovább, legyen szakmád is. Különben is nem tudom mennyire lenne népszerű egy énekesnő akinek még érettségi is kimaradt..
2016. márc. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Javaslom: először menj el egy zeneiskolába (azért ne magántanárhoz, mert ott esetleg maga felé hajlik a keze ) és kérj meg egy énektanárt, hogy hallgasson meg: lát-e Benned fantáziát? Ha igen, akkor kezdj el járni énekelni, szintén zeneiskolában: 18 éves korig még megfizethető, utána már húzósabb...
2016. márc. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy ha meghallgatnak és azt mondják jó vagyok akkor váltsak iskolát stb.. Ehhez nem késő már nekem? Családtól se sok biztatást remélek. (Érettségizni persze mindenképp szeretnék.)
2016. márc. 29. 10:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért kéne iskolát váltanod? Létezik zeneiskola délutáni elfoglaltságként is.
2016. márc. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok és 4-es jól mondja: a zeneiskolák többsége délutáni elfoglaltságos: délelőtt tanulsz, délután meg bemész a zenei órára. Majd később, ha olyan jól megy az éneklés, lehet gondolkodni olyan iskolán, ahol fő tevékenységként foglalkozol az énekléssel - nem rögtön ajtóstul rohanunk a házba :-)


Azon meg ne csodálkozz, hogy a szüleidtől nem sok biztatást kapsz: ma 100 lányból min. 80 akar éneklésből megélni - csak épp ennyi énekesre nincs szükség - meg aztán ennyi tehetség nincs is...


A gyerekem 9 éve tanul zeneiskolában a normál iskola mellett, de ennek ellenére nem zenei szakközépbe ment, mert úgy vagyunk vele: ha van egy szakmája, amellett még mindig tud zenélni, de ha zenésznek tanul és abból nem tud majd megélni, akkor mi van? Akkor máshoz majd nem ért... nem szerencsés felállás.

2016. márc. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Egy kérdés, ugyanis énis hasonló cipőben járok, csak én már jártam magánénektanárhoz, és mondták, hogy kezdhetek valamit a hangommal, mert van rá esélyem: a délutáni zeneiskola mennyibe fáj?
2016. márc. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tanulmányi eredmény függő: ha 4,5 és 5 között van a tanuló, akkor egy (tanítási) félévre 10.000 ft körül van, ez heti 1-2 foglalkozás, de ha rossz a tanulmányi eredmény, 3-3,5, akkor 20 ezer is lehet, a kettesről már ne is Beszéljünk :-)

Azt mondjuk nem tudom, hogy beiratkozáskor miből indulnak ki...


A fentiek 18 év alattiakra vonatkoznak, a 18 év felettiek nagyon durván drágák (legalábbis számomra): a "legolcsóbb" 31 ezer ft, a legjobb tanulmányi jegy esetén.

2016. márc. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán fiú vagy, vagy lány?


A helyedben keresnék klasszikus 2 szólamú műveket, gyakorlásnak, és kiderülne, hogy tényleg jól tudtok-e együtt énekelni.

Otthon is gyakorolhattok, nem kell hozzá senki először.

2016. ápr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!