Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Győr vagy Budapest?

Győr vagy Budapest?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha rossz helyre írtam ki a kérdésem, de talán még ez a legalkalmasabb.

Azt szeretném megtudni, hogy szerintetek hová érdemesebb költözni egy 25 éves, frissen végzett fiatalnak? Tegyük fel, hogy munka mind a két helyen lenne.



2016. márc. 30. 12:35
 1/9 A kérdező kommentje:
szóval nem csak a munka része érdekel, hanem minden egyéb szempontot figyelembe véve.
2016. márc. 30. 12:36
 2/9 anonim ***** válasza:
BP
2016. márc. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
csak az tudná elmondani, aki élt mindkét helyen :P
2016. márc. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nyilván bízom benne, hogy van itt olyan, aki élt mindkét helyen. :)

Én eddig így látom:

Győr: szép, nyugis, van minden, amire szükség lehet, mégis emberibb léptékű, mint Bp

Bp: sokkal több lehetőség. Ha egy munka nem jön be, van lehetőség továbblépni. Albérleti árak se sokkal magasabbak, mint Győrben. nem kell a belvárosban élni, van ott is nyugisabb rész.

Valahogy így látom..

2016. márc. 30. 13:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Eleve rosszul tetted fel a kérdést. Ha az ember költözik, azt munka miatt teszi. Szóval ezt a tényezőt nem zárhatod ki. Ha mindkét helyen van munka, akkor melyiknél keresel többet? Ha egyforma a fizu akkor hol jobb a munkakörülmény? Ha az is egyforma akkor hol jobb a munkabeosztás?

Ezt lehetne sorolni a végtelenségig.

És hogy elégedett légy a válasszal, 5-ik éve hogy elköltöztem BP-röl Győrbe.

2016. márc. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 zgyzgy ***** válasza:

Van olyan is, aki nem a munka miatt költözik el.

Gyakran fontosabb az élhetőség.

Budapestiként én Győrt választanám.

2016. márc. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Győr: szép, nyugis, van minden, amire szükség lehet, mégis emberibb léptékű, mint Bp "


Ez nem így van, a város tele van cigánnyal és most már menekültek is vannak, belém is kötöttek a belvárosban minden ok nélkül. Meg hetente megkéselnek valakit, legutóbb a vasútállomáson élő gyrosost késelték meg. A cigányokról meg kisregényeket lehetne írni. De az utóbbi 1-2 évben javult a helyzet, szerintem a mélypont a 2000-es évek vége volt.


Én éltem Budapesten 2 évet. Szerintem nagyjából ugyanaz a két város, magyar városok csak az egyik nagyobb.

Én szeretem Győrt, bátran ajánlom, viszont készülj fel hogy Győrben az albérlet/lakásárak nagyon elszálltak a sok új gyár épülése miatt, főleg a normálisabb környékeken (révfalu, nádorváros, szabadhegy) kell hatalmas pénzeket kipengetni a lakásokért.

Másrészt is csak az munkanélküli aki lusta dolgozni, aki akar az biztosan tud dolgozni.

2016. márc. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez a menekültes, meg késeléses dolog elég durva. :/
2016. márc. 30. 18:29
 9/9 A kérdező kommentje:

Egyedül költöznék és nő vagyok..

a munkát meg direkt nem írtam bele, mert mind a két helyen ugyanott lennék anyagilag, a munkaidőbeosztás is hasonló, meg eleve, ha költözök, akkor a többi szempontot is figyelembe veszem, nem csak és kizárólag a munkát.

2016. márc. 30. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!