Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Magyarországi magyarok...

A Magyarországi magyarok tekinthetnek úgy Erdélyre mint otthon? (Történelem)

Figyelt kérdés
2016. ápr. 9. 04:14
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Persze!

Mongóliára is!

2016. ápr. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha a törtènelmet veszük alapul ès a magyarság erősègèt, akkor mèg sokkal távolabbi helyeket lehetnek hazának tekinteni
2016. ápr. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Nem mert Erdély nagy részében románok élnek.
2016. ápr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem tekintek rá úgy.

Nálam Erdély egy egykor Mo-hoz tartozó terület.

2016. ápr. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Első válaszoló! Ez a "magyarok mongolok" csak a románok fejében létezik... csak a butaságot sugalja...
2016. ápr. 9. 11:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha így nézzük, mienk a föld. Perutól kezdve Egyiptomon át, minden.
2016. ápr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jólvan,ide se lehet kiírni egy kérdést sem,mert nem tudnak normálisan válaszolni....
2016. ápr. 9. 15:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Ès a földön kivüli rèszt nem is veszük számitásba
2016. ápr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valamilyen fokon igen. Szűkebb értelemben nyilván nem. Például nekem is megvan a saját megyém, szűkebb környezetem, a többi megyéhez meg nincs közöm. De ugyanúgy nincs közöm pl. Vas megyéhez sem, mint az erdélyi Kolozshoz. Mégis magyarként azért másként tekint ezekre az ember, mint Stájerországra vagy Dobrudzsára. Van felmenőm a Dunántúlról és az Alföldről, Nyugat- és Kelet-Szlovákiából meg Kárpátaljáról. Erdélyből épp nincs, de ez nem jelenti azt, hogy arra másképp kéne tekintenem, mint a Kárpáti-medence többi térségére. Szűkebb értelemben viszont nem nevezhetem otthonomnak, mert értelemszerűen nem az.
2016. ápr. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!