Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Deutsche Bahn németországi...

A Deutsche Bahn németországi vonatára veszek online jegyet. Az otthon kinyomatott jegyet egy előre megadott bankkártya alapján azonosítja a kalauz a vonaton, a bankkártyát is fel kell mutatni. Magyarországi, "egyszerű" Maestro bankkártya jó-e erre?

Figyelt kérdés
Sajnos magyar személyit vagy útlevelet nem fogad el a német vasút, és a többi azonosítási lehetőség is kiesik. Remélem, nem kell "extra" bankkártya erre a célra.

2013. okt. 22. 01:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Megpróbàlhatod, de nekem nem sikerült anno. A jegyvásárláskor megadott igazolványt vagy bankkártyát kell felmutatnod!


Egyébként Németországban viszonylag sok helyen nem tudnak mit kezdeni a Maestro kártyákkal, de az ATM-ek tudják kezelni.

2013. okt. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hm? Mégis milyen alapon nem fogad el magyar személyit EU-n belül?
2013. okt. 24. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én sem tudom, hogy miért csak a szomszéd államok személyi igazolványát fogadják el és más EU-tagállamokét pedig nem. Lehet, hogy több a visszaélési lehetőség az online nyomtatott jegyekkel, de ez már túlzott biztonságnak tűnik.
2013. okt. 25. 13:44
 4/6 undergroundpetunia válasza:
Elképesztő, hogy nem fogadnak el magyar személyit és most ezért nem tudok jegyet venni. Holnap reggel fel is hívom őket és megkérdezem, hogy ennek mi a f***m az oka.
2015. dec. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Isu1979 válasza:
Szia! Végül mi lett? Én is most készülök jegyet venni! Köszi előre is a válaszod!
2018. júl. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végül más vette meg helyettem, nem Maestro kártyával, szóval sajnos nem derült ki, hogy használható-e.
2018. júl. 14. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!