Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha úgy érzem hogy elpazarlom...

Ha úgy érzem hogy elpazarlom az életem akkor valószínűleg úgy is van?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azt érzem hogy milyen rövid az élet, akár már holnap meghalhatok (ami igaz is), illetve hogy 60 évesen is visszatekintve csak egy pillanatnak fog tűnni az életem (ahogy most is visszatekintve annyinak tűnik). Csak 17 vagyok, de sokszor amikor ráeszmélek arra hogy milyen gyorsan eltelt az idő ez meg az óta, hogy látszólag semennyit se jutottam előre az életben... hát valami nagyon nagy levertség lesz rajtam úrrá. Úgy érzem hajtanom kéne előre, fenn kellene maradnom különben lezuhanok.

Például ilyenektől félek, hogy nem sikerül rendes kapcsolatokat kiépíteni, ezért később nem számíthatok senkire. Viszont egyszerre zsákutcába ütközök, ugyanis nem vagyok ebben túl jó, másrészt meg senkin nem látom ugyanezt. Mindenki teljesen biztonságban érzi magát. Ettől persze még kétségbeesettebb leszek és ettől még nehezebb lesz.

Itt van ez a szép tavasz is például. Én meg nem tudom élvezni, mert csak arra tudok gondolni hogy ez azt jelzi hogy megint eltelt egy csomó idő... amíg én nem haladtam semmit. Rettegek az időtől, rettegek a szülinapomtól például. Mint valami 70 éves ember. Minden egyes nap szar hazamenni az iskolából mert már megint eltelt egy csomó idő amit elvesztegettem. Minden nap sokáig fennmaradok, hogy egy kicsit tovább tartson, egy kicsit többet hozzak ki belőle.

Ez elmúlhat ha sikerülne elérni a céljaimat, ha azt tenném amit a "szívem diktál"? Vagy csak többet akarnék? Más van/volt így?


2016. ápr. 11. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Én nem érzem magam biztonságban! Én számomra az idő rohadt lassan telik és minden egyes másodperce szenvedés. Elment mellettem egy katona és reméltem, hogy megfordul és csak úgy lelő, mert olyan kedve van. De persze nem tette. Én minden nap úgy fekszem le, hogy "csezdmeg, ezt is túléltem!". Úgyhogy ne aggódj, te rendbe fogsz jönni. Mert találsz egy munkát, egy párt, lesz családod és boldog leszel. Úgyhogy ne félj, kitartást! ;)
2016. ápr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is így érzem magam annyi különbséggel, hogy 32 éves vagyok, és túlvagyok elég sok csalódáson. 17 évesen nem ilyen voltam, akkor még tele voltam tervvel, álommal, amik szépen lassan kipusztultak belőlem. Szóval nem értem, hogy te mi miatt érzed már ilyen korán így magad. De ami miatt nem lettem még öngyilkos az az, hogy kiváncsi vagyok a végére, mert valahol még mindig hiszek abban, hogy történni fog végre valami igazán jó, ami miatt érdemes élni. Mivel te még fiatal vagy és több lehetőséged van, próbálj meg olyan dolgokkal foglalkozni, amik igazán boldoggá tesznek, és hasznosnak érzed magad tőle. Ha jól érzed magad, nem biztos hogy többet akarnál.
2016. ápr. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De te nem érzed azt hogy ebből az állapotból ki kéne jönni? Vagy úgy gondolod, hogy semmi sem lenne elég? Mert én attól félek.
2016. ápr. 11. 16:46
 4/6 A kérdező kommentje:
(az előzőt az egyesnek szántam)
2016. ápr. 11. 16:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én boldogságomhoz 3 tényező kell: munka, barátnő, Kung-fu.


Barátnő nem lesz, ergo már eleve nincs is értelme élnem. Elég, ha egy hiányzik, már nem tudok boldog lenni soha. No, de Kung-fu sincs. Már venném is a számba a revót. Munka? Az sincs. Csak remélem, hogy lesz. A három közül 2 teljesen elérhetetlen, egyedül a munka lehetséges, de ugye az sem biztos.


Úgyhogy nem vagyok én telhetetlen, csak éppenséggel kib******szott velem az élet!

2016. ápr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
17 evesen elvezned kellenne az eletet ne haragudj de valami nem stimmel veled kesobb az lesz a bajod hogy elszalltak az evek es te nem elvezted hanem ilyeneken agyaltál!
2016. ápr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!