Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha több ember ugyan úgy...

Ha több ember ugyan úgy viselkedik egy helyzetre, kilehet jelenteni hogy akkor mindenki ugyanúgy viselkedik?

Figyelt kérdés
tehát ha pl 2-3 embernél ugyanazt tapasztalom, akkor az úgy is van többségnél ?
2016. ápr. 17. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nevezik általánosításnak. A több és a mindenki között nagyon nagy különbség van. Én pl. nem biztos, hogy voltam abban a helyzetben amire te gondolsz, és nem biztos, hogy úgy viselkednék, mint az a két három ember.

ezen kívül létezik a birkaszellem is.

2016. ápr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2-3 ember nem "több" ember, elég kevés, úgyhogy szerintem nem. Elég sok dolog van, ami befolyásolja egy ember reakcióját, elég nehéz azt mondani, hogy, ami a megvizsgált kevés emberre igaz, az a többségre is az lesz.
2016. ápr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ha végig mész sorba egymástól független idegen embereknél mondjuk 50 embernél, egy kérdéssel, akkor a többségük ugyan azt vallja, mondjuk 40-en, marad 10 aki máshogy. tehát itt a döntő többség, akik valószinüleg a társadalom által kialakitott kép miatt döntenek úgy ahogy, és azaz elfogadott. Ezzel csak azt akarom, ha van egy dolog amit többen is állitanak hogy úgy van, akkor lehet rá támaszkodni ?.
2016. ápr. 17. 11:33
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

épp leírtad:

"a társadalom által kialakitott kép miatt döntenek úgy ahogy"


Ezért írtam a birka szellemet, tehát véleményem szerint nem lehet alapozni a többség véleményére.

2016. ápr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sem lehet mindenkire vonatkoztatni, ha 10 vagy 100 embert vizsgálsz meg, de 2-3 ember meg borzasztó kevés még ahhoz is, hogy típusokba sorold a lehetséges reakciókat.


Tegyük fel, hogy 2-3 gyereket megkínálsz spenótfőzelékkel, mert mondjuk az a célod, hogy felmérd, hogy holnapra jó lesz-e ez a menzára, és pont olyanokat fogsz ki, akik szeretik és boldogan elfogyasztják. Aztán ebből következtetsz, hogy mindenki szereti a spenótfőzeléket, akkor holnap ez lesz. El is készül, aztán a gyerekeknek a fele mondjuk nem eszi meg és éhes marad, mert nem kínálsz mellé más alternatívát (mondjuk valami levest).

2016. ápr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kései Sirató ***** válasza:

Nem, logikai értelemben ez rossz következtetés.

Statisztikai értelemben is baj van a következtetéssel, mert kevés a 2-3 ember egy felméréshez.


Ha ismersz 2-3 olyan embert, akinek van otthon tengerimalaca, az még nem jelenti azt, hogy minden embernek van..

2016. ápr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!