Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan ítélnétek meg ezt a...

Ti hogyan ítélnétek meg ezt a helyzetet? Tolószékes fazon, többi lent!

Figyelt kérdés

Tegnap kórházban voltam.

Egy mentális betegséggel,generalizált szorongással járok pszichoterápiára.

Elég álmos volta,előző nap nem aludtam valami sokat.

Megyek át egy nagy zebrán,ahol már vagy 20-30 ember állhatott,és oldalról ezt hallom "Elnézést!"

Nem igazán voltam benne biztos,hogy nekem szólt,először arra gondoltam,hogy biztos valami kéregető,vagy "mennyi az idő ember",teljesen máshol járt az eszem,és tovább mentem.


Aztán egy tolószékes fazon elkezd ordítani,hogy "milyen bunkó vagy!".Gondolom arra akart megkérni,hogy gurítsam át a zebrán.

Hirtelen azt sem értettem mi a helyzet,és már elöl álltam és tovább mentem.

Ahogy beértem a Sparba,az üvegen keresztül megnéztem,hogy valaki segített-e neki.Gyanítottam,mivel rengeteg ember volt ott,de valamiért pont engem szúrt ki.


Ahogy vásároltam percekig csak bolyongtam,elgondolkoztam a történteken.Egyszerre sajnáltam és dühös is voltam.

Rajta legalább látják az emberek,hogy bajban van,és segítenek neki.

Én viszont mentális gondokkal küzdök,kívülről mégis egészségesnek látszom.És egészségesként kezelnek.


Mégis ebben a történetben én voltam a "rossz",aki nem segített egy elesetten...


Eléggé felkavart ez a dolog...


2016. ápr. 21. 14:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt nem láttam,hogy miért volt tolószékes,hogy nyomorék volt-e vagy csak esetleg a lába tört el,és azért...
2016. ápr. 21. 14:29
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért ennyire ne vedd a lelkedre. Nem figyeltél rá, elindultál, csak akkor vetted észre, amikor bunkózott. Gondolom ő is látta, hogy nem reagálsz az "elnézést"-re. Amúgy elég sokan járnak az utcán magukba merülve, napi gondokon töprengés, fáradtság. Szóval ezt részéről is amolyan feszültséglevezetésnek érzem, hogy utánadkiabált, ahelyett hogy egyből megkért volna mást. Biztos volt már máskor is ilyen szituban, ugyanakkor szerintem nagyon sok a segítőkész ember is, aki akár kérés nélkül is felajánla a segítséget. Azt, hogy miután lebunkózott és nem fordultál vissza azt megértem, ez már mindenhogyan kellemetlen lett volna. Előfordul ez a városban napi szinten a közlekedésnél, akár ha egy idősnek nem adod át a helyed, mert nem veszed észre azonnal. Persze nyilván ha látja, észreveszi az ember mindenki "ugrik" ilyen esetben, de emberek vagyunk, tévedhetünk, nem figyelünk egymásra szurikáta módon 0-24-ben.
2016. ápr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sunshinedoll ***** válasza:

Nem kell ennyire a szívedre venni, az utcán én is totál off módban vagyok, sokszor még ismerősöket se veszek észre, max ha hangosan rám köszönnek. Nem mindenki jár nyitott szemmel és füllel, ugrásra készen.

Egyébként meg ne hidd azt, hogy az egyértelmű rászorulókon annyira sokan segítenek, esett már össze az utca végében bácsi úgy, hogy senki nem emelte fel, és nekem kellett odarohannom hozzá. A kéregetőket is mindenki elhajtja, pedig rajtuk is látszik, hogy segítségre szorulnak.

2016. ápr. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazából a kéregetőkkel sincs bajom.

A hajléktalanokkal sem,csak nem szeretek velük érintkezni.

Pl volt már,hogy akartam pénzt adni,de nem ment,mert nem akartam megfogni a kezét,oda pedig nem akartam hajítani a pénzt,mert az olyan megalázó.

Félek a fertőzésektől.

Nem is szívesen nyúlok mások holmijához szívesen.


Nekem is ez jutott eszembe,hogy nem kellett volna kiabálnia,hiszen volt ott még rajtam kívül nagyon sok ember,bárkit megkérhetett volna.


Annyira nem figyeltem,csak az rémlik,hogy már sokan álltak ott mire én odaértem,és azt furcsálltam utólag,hogy akkor miért nem kérte meg azt,aki már mellette állt fél perce,én csak hirtelen elmentem mellette,mozgásban voltam....


Annyira nem is figyeltem,nem is voltam biztos benne,hogy nekem szólt,csak sjetettem,mert elég sokan voltunk.


Hát igen,lehet neki is sok volt a feszkó és most öntötte ki,de az is lehet,hogy minden zebránál eljátssza ezt a műsort,nem tudom...


Mondjuk aki hosszú ideje tolószékes,az kétlem,hogy így fennakad az érdektelenségen.


Valahol úgy érzem én rosszabb helyzetben vagyok még mindig,mint ő.Neki legalább nem kell magyarázkodnia.

És az a dühítő,hogy azt hiszi,hogy arra a random emberre,akire rákiabál neki nincs baja,csak mert tud járni.



Egyébként nehezen beszélek elsőre idegenekkel,zavarban vagyok,ha a szemükbe kell nézni...de persze ő ezt nem tudhatta.

2016. ápr. 21. 17:25
 5/5 A kérdező kommentje:

Mikor bementem vásárolni,azt vettem észre,hogy 10 perce csak körözök a sorok között,nem is figyelem merre megyek,ezen járt az eszem,ami történt.


Sajnos hajlamos vagyok magamra venni mások terhét is.

Elég magas a szociális érzékenységem,a helyzetemből adódóan.


Az én mentális betegségemet itthon még nem nagyon tudják kezelni,nem is nagyon ismerik.Ezt maga a pszichoterapeuta mondta nekem.

És akkor is pont tőle jöttem,és azon járt az eszem,hogy mihez fogok kezdeni,erre pont belebotlok egy ilyenbe....

Eléggé felkavart...

2016. ápr. 21. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!