Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van egyre több felnőtt,...

Miért van egyre több felnőtt, , gyerek"? Hogyan lehetne ezt megszüntetni, hogy csökkenjen a számuk?

Figyelt kérdés
Manapság megszaporodtak a válások és nekem az a véleményem, hogy ha valaki belemegy egy házasságba akkor ne váljon el. Régen is így volt. Hiába vakítja el az embereket mondjuk a szerelem amikor házasodnak, szerintem akkor is ha már felnőttek tudniuk kellene mit csinálnak. Tudom, hogy Magyarországon az átlag szint alatti, de valahogy ki kellene törni ebből az állapotból.

2016. ápr. 22. 13:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Persze, ha ver az urad, vagy csal a feleséged, mindennapos az ordítozás, akkor is tessék együtt maradni. Mert bezzeg régen...

Remélem lovaskocsin mész mindenhová.

2016. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod változott a világ? De akkor miért nem lehet eltörölni a házasságot?
2016. ápr. 22. 13:38
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Minek kéne eltörölni? Nagyon sok embernek sokat jelent. Az, hogy sokan válnak, még nem jelenti azt, hogy felesleges házasodni.
2016. ápr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szerintem egyre kevesebb embernek jelent már valamit...
2016. ápr. 22. 13:44
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
Azt nem tudhatod. Ehhez azért elég sok embert meg kellene kérdezni.
2016. ápr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

ma már minden xart rád tunkolnak, utánad dobnak, kevés dolog van amiért tényleg meg kell dolgoznod...ma már az emberek nagy része nem tud értékelni semmit, mert lesz másik, lesz jobb...

Ma már boldog-boldogtalannak adnak hitelt, sőt van aki 2-3 hitelt is felvesz, de nem fontos dolgokra, vesz kocsit, mert kocsikázni van kedve holott nincs rá szüksége...vagy vesz hitelre TV-t, laptopot, telefont...

Nem kell 200e Ft-ot összeraknod, hogy legyen 200e Ft-os telefonod! Majd 2 év alatt kicsengeted az árát...

Az emberek elkényelmesedtek és ez szerintem kihat a párkapcsolatra is. Ott is így látják a dolgokat...nem kell előre belefektetni időt, energiát.....mert majd lesz ahogy lesz, max lecserélik...persze tisztelet a kivételnek...


23F

2016. ápr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%

Nekem a házasság nagyon komoly, fontos, szent dolog. Nagyon nem pártolom a válást és azt hiszem nagyon sokan válnak alapos ok nélkül. Ahol verés, hosszan tartó alkoholizmus áll fenn, az külön kategória. Az ordibálás válóok? Komolyan? Hát amikor összeházasodtak, nem ordítottak? Kevesen tudják, hogy a szerelem, az nem házasság. Fontos, de nem élsz le vele 50-60 évet. A házasság a példája annak, mikor egy kicsit meghalsz a másikért. Mikor alárendeled magad a másikért. Egyszerűen azért, hogy egységben legyetek. A szeretet pedig amellett, hogy érzés, nagyon komoly döntés is. El lehet dönteni, hogy ha már összeházasodtunk és most ugyan nincs bennem érzés, én akkor is szeretni foglak. Ha ordítasz, én akkor is szeretlek. Az ordításodra szeretettel reagálok. Ezzel meghalok magamnak kicsit, mert dúl bennem a düh, és az ego érzés egyvelege, de felülemelkedek. Mert tudom, hogy ha így teszek, te megfogsz törni és szeretetet indít el benned. Ezt a "módszert" sokan nem próbálják ki. Pedig kitartással csodákat művel.

Bagdy Emőke mondta, "a fülünkön nincs záróizom". Ez a világ nem a minőségről, hanem a mennyiségről szól. Gyorsan szerezd meg, használd, ha elromlott dobd el, végy másikat. Ennyi az egész a tárgyakkal, a munkahelyekkel, a sok albérletre szoruló esetében az otthonokkal is. Nagyon naív, ha valaki azt gondolja, mindez nem hat ki a kapcsolatokra. Szintén Bagdy: "átjárunk egymás életén, mint huzat a szobán?" ÁT! És ismét naivitás azt gondolni, hogy ezek a kérész kapcsolatok nincsenek hatással ránk, a későbbi házasságunkra.

A kapitalizmus eszményéről már nem is ejtek sok szót. Mindig jobb kell, fejlődni kell, előbbre kell jutni. Nagyon sokan csak 40 évesen döbbennek rá, hogy tökéleteset nem fognak találni. Ami az egyikben zavaró, a másikban nem, hát majd lesz valami, abban a másikban is. Mert tökéletes nincs. Aki ezt állítja, vagy még nagyon elvakultan szerelmes, vagy szerencsésen alkalmazkodó típus és észrevétlenül emelkedik felül a másik gyengeségein.

Meg kell elégedni egy "elég jóval". Nem a legjobbal. És túl kell élni mindenféle vihart, akkor is, amikor már nincsenek érzések, vagy ha vannak, negatívak. Ebből lesz a hosszú házasság, csak erről a hosszú házasok nem sokat beszélnek. Nem azért, mert titok, vagy mert álszentek lennének, hanem, mert a sok vihar között folyamatosan megtapasztalták, hogy egy másik ember kitart mellettem. Akkor is amikor magamat se tudom elviselni, Ő kitart és összeszorított foggal ugyan, de szeret. És ez sokkal emlékezetesebb, mint a viharok. (24 éves, olyan szerencsés nő vagyok, aki hamarosan házasodik, és volt 2 nagyszerű, -eddig- 40 évet megélt házasság előtte)

2016. ápr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

Talán épp az a legjobb, h választhatsz. Ha kell a kapcsolat, maradsz, de ha 10 év együttélés után ez már nem az az ember, akire vágysz , kiléphetsz.

Talán az emberek ma már jobban ragaszkodnak a saját boldogságukhoz.

2016. ápr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

"ha valaki belemegy egy házasságba akkor ne váljon el. Régen is így volt." - Igen, és a családon belüli erőszakot tűrni kellett némán. Ne gondold, hogy csak mert régen nem vagy sokkal kevesebb volt a válás, az azt is jelenti, hogy normális házasságok is voltak.


Értem, mit gondolsz, hogy felelősen házasodjanak az emberek, ez valóban fontos lenne, csak azt ne gondold, hogy a válások kizárólag a felelőtlenül köttetett házasságok miatt következnek be.

Nekem pl. volt egy nagynéném, akinek semmi baj nem volt a férjével, amíg a férjet nem érte valami olyan hátrány a munkájában, amiben összeomlott és az alkoholhoz fordult és agresszív lett, elváltak. Nem tudták ezt a helyzetet letesztelni házasság előtt, mivel nem olyan típusú helyzetről van szó, amit lehet előre látni. Manapság sokkal gyakrabban előfordulnak olyan helyzetek, amit ő akkor nem tudott kezelni, mint akkoriban. Abban az időben ez nem számított gyakorinak, így őt teljesen váratlanul érte. Ma akár már egy ilyenre is fel lehetne készülni (mondhatnám, hogy sajnos).

2016. ápr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
"Ma már boldog-boldogtalannak adnak hitelt" - Na, hát ez azért nem egészen így van, pont az utóbbi években szigorítottak. Én nyáron vettem fel lakásra (amúgy nem kapkodok összevissza, de ez fontos volt).
2016. ápr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!