Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan fogjátok vissza...

Ti hogyan fogjátok vissza magatokat, hogy nehogy elköltsétek a félretett pénzetek?

Figyelt kérdés

Szóval a pénz mindig elfogy, mindig kell valamit vennem, ez nem kényszer de nem spórolhatok a végtelenségig.


Persze megválogatom, hogy mire mennyit adok ki max. És azt is nézem, hogy a zsebembe is maradjon. Most is van egy kis félretett pénzem de nem sok.


2016. máj. 4. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy. Azért van félretett pénzem, hogy el tudjam költeni. Ha nem lehet elkölteni, semmi haszna nincs.
2016. máj. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Add nekem és akkor nem kell elköltened.
2016. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért kéne pénzt félretenni? Arra való hogy elköltse az ember.
2016. máj. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

18-19 évesen értékpapírokban volt és van is a pénzeim java, most 24 vagyok de sose éreztem szükségét hogy elszórjak milliókat, lehet hogy 7-8 milliós mercivel nem nehéz kiállni a szalonból, de mivel nem tudnám fenntartani így minek?

Egy házat akarok később, egy gyors izmos motort, és egy bull terriert. Nekem ezek feltételeinek a megteremtése, gátol meg hogy nehogy valamennyit is elszórjak. Ha ruha kell, kondihoz kiegészítő, arra jut a havi fizetésből.

2016. máj. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Ha kell, akkor kell. Ennyi.


Van amire gyűjtesz? Ha igen, ez motiváljon. Ha nem, ne garasosokodj, egy kis önjutalmazás kell néha.

2016. máj. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyszerűen, nem költöm el...

Úgy értem, hogy van egy havi X keretem amivel számolok, azon felül csak speciális kiadások jöhetnek szóba.

Tehát ha TV-t, laptopot....egyéb nagyobb kiadást tervezek, akkor utána járok és megveszem, mert erre van a félretett pénz...

De ha mondjuk a havi keretemből már csak 3000 Ft van, akkor nem fogok elmenni és 5000-ért bevásárolni...


Mondjuk én havi szinten 80-al kalkulálok, max 100-al, és még így is 100-120-at félrerakok...

Amikor havi 75-80 között kerestem, akkor szűkösebb kereteim voltak, de akkor sem volt vele bajom, csak más fajta kaját ettem...sampon, fogkrém, szájvíz...mind ugyanaz, mert igényem van bizonyos minőségre, mert az vált be...


23F

2016. máj. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyszerűen beosztom.

Nyilván a csekkeket be kell fizetni, kaját venni kell, nem lehet azt mondani, hogy most 2 hónapig nem fizetem a villanyt. Illetve lehet, csak annak nem lesz szép vége. :)

De szükség esetén a többi költséget meg lehet faragni. Ha valamire gyűjtök, akkor jobban átgondolom, hogy mire adok ki pénzt. Végtelenségig valóban nem lehet spórolni, a pénz nem azért van, hogy mellette nyomorgjunk. De ha van valami cél, akkor amit lehet, félre kell tenni.

2016. máj. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem sok pénzügyi kultúrája van, aki szerint a pénzt nem félretenni, hanem elkölteni kell. 10 évvel később ti sírjátok tele a világot, hogy nem tudtok elindulni az életben, elköltözni anyutól, nem futja lakás előlegére, autóra, de még kajára sem egy váratlan munkanélküliség esetén... nem kell minden pénzt félretenni, de igenis kellene mindenkinek egy komolyabb összeg, hogy legyen mihez nyúlni baj, vagy váratlan lehetőség esetén: na ezt a bizonyos összeget kérdezi a kérdező, hogy hogyan őrizze meg, erre jöttök ti, hogy hát sehogy, szórd el, arra van... ajaj.
2016. máj. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is nehéz volt, mert a szüleim nem tanították meg, hogy hogyan kell bánni a pénzzel... a zsebpénz az ördögtől való, inkább kérj, ha kell, mi mindig adunk... kivéve az esetek 80%-ában, ha úgy tartjuk, hogy felesleges. Így amikor nagykorú lettem, jött egy olyan 5-6 év, amikor szórtam a pénzt, mert végre tudtam szép ruhákat, parfümöt, könyveket venni, szórakozni és színházba járni stb.


Most nálam az vált be, hogy:

- egyrészt költözés előtt állok, az eléggé jó motiváció tud lenni, hogy ne 0-ról kezdjem, hanem legyen félretett pénz bútorokra meg életkezdésre

- ha bármi másra kell félretett pénz, azt borítékba teszem, és ráírom, mire kell. Vhogy ha le van írva, akkor máris megijed az ember attól, ha hozzá is akar nyúlni :D.

2016. máj. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jöhet az ütős szöveg
2016. máj. 22. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!