Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Britt királyi családról...

Britt királyi családról érdekességek?

Figyelt kérdés

A britt királyi családról csinálok angol vizsgámra prezentációt.

Valaki tud esetleg jó cikket,érdekessé dolgokat,vagy akár csak fontos információkat?

Angol és magyar nyelven egyaránt :)



#vizsga #angol #királyi család #british royal family
2016. máj. 7. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Oldalt nem tudok linkelni, bocsi. Voltam Angliában és angol barátom mesélte, hogy Erzsébetnek 38-as a lába. Nem tudom ilyen érdekességre gondoltál-e, de hátha fel tudod majd használni.:))
2016. máj. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az hogy az angol adófizetők pénzén habzsi-dözsölnek eszementen és sokaknak már nagyon elegük van ebből.
2016. máj. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A királynő mamája többször járt úgy, hogy szálka ment a torkára, ez is lehet érdekes. A neten elég információ van róla, keress rá a Queen Mother fishbone szavakra.


Erzsébet nagy lovas, most is ül még lovon.

2016. máj. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Most olvastam egy cikket, hogy mi lesz, ha a királynő elhalálozik. Halálának és temetésének napja is gyásznap lesz. Újra kell veretni a pénzt, mivel az ő arca van rajta. A himnusz is "God save the King" lesz.

Büntetendő, ha fejjel lefele fordítva ragasztják a királynőt ábrázoló bélyeget a levélre (felségsértés).

Erzsébet uralkodott eddig a legtovább.

Minden reggel megiszik egy gintonicot (ezen meglepődtem).

Ha a jobb karjára helyezi át a királynő a táskáját, az azt jelenti, hogy az udvarhölgynek keresnie kell egy másik beszélgetőpartnert, mert unja, akivel beszélget.

Erzsébetet egyszer egy angol pár meghívta az esküvőjére. Épp az adott városban járt és elment rá, mindenki nagyon meglepődött.

2016. máj. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok. Volt időm és picit részletesebben utánanéztem a témának. Nos, erre jutottam:

- Erzsébet királynő 1926. április 21-én hajnali 2.40-kor született császármetszéssel.

- Nevelőnője - Bobo -, 1991-ben halt meg, a királyi mauzóleumban temették el. Érdekesség: Ő az egyetlen nem királyi fenség, aki itt nyugszik.

- A világháborúban teherautó-sofőrként szolgált.

- Ő a 40. angol uralkodó Hódító Vilmos óta.

- Utálja a macskákat, mert gyerekkorában egy csúnyán megkarmolta.

- 38-as cipőt és 40-es ruhát hord.


Forrás: [link]

2016. máj. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdekes lehet még az is, hogy egy t-vel írják azt, hogy Brit. Egyébként szabadkőművesek.
2016. máj. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És, már bocsánat, de ő volt Britt:

[link]

...a Hét mesterlövészben, de ezek a fránya angolok egy tével britek.

2016. máj. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,rengeteget segítettetek! :)
2016. máj. 16. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!