Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "Volt rajta sapka"?

"Volt rajta sapka"?

Figyelt kérdés
Ez mire vezethető vissza? Miből indult ki ez? sokszor látom, hogy oda írják akár egy cikk alá, akármilyen hír alá, hogy nem volt rajta sapka meg hasonlók, mi ez a sapkás dolog?

2016. máj. 10. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy viccből ered.


Találkozik a róka meg a farkas az erdőben.

- Te farkas, verjük meg a nyulat!

- Na és miért?

- Ha van rajta sapka, akkor azért, ha nincs, akkor meg azért!

Így is tesznek, jól elverik a nyulat. Egy hét múlva megint találkoznak.

- Te farkas, verjük már meg megint a nyulat!

- Na és most miért?

- Kérünk tőle cigarettát. Ha füstszűrőset ad, akkor azért, ha füstszűrő nélkülit, akkor meg azért.

Így is tesznek, megkeresik a nyulat és eléállnak.

- Te nyúl, adjál már egy cigit nekünk!

- Na és milyet kértek, füstszűrőset, vagy füstszűrő nélkülit?

- Hmm... Nézd már farkas... ezen már megint nincs sapka!



Ezt a kifejezést általában arra használják, amikor valaki mindenképp beleköt a másikba. Ha van rajta sapka, akkor azért, ha nincs rajta, akkor azért, tehát bármit is csinál, ugyanúgy kapni fog.

2016. máj. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak egy vicc alapján? nem tudom elhinni, sokszor politikai meg legkülönbözőbb helyeken olvasom pedig.
2016. máj. 10. 18:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel szólás lett belőle, így simán elfér mindenhol. Mivel ez a vicc Hofitól ered, bőven köthető hozzá politika is.
2016. máj. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak viccek, amik nem is viccesek, hanem rávilágítanak egy-egy társadalmi dologra. Ilyen pl. az is, amikor az fuldokló elszalaszt minden lehetőséget, hogy hajóba üljön, mert majd Isten megsegíti, Isten pedig azt mondja neki: de hát küldtem 3 hajót is! Ez meg az elszalasztott lehetőségekről szól.


Rengeteg mondás jön meséből is. Pl.: kecske is jól lakjon, káposzta is megmaradjon /kecskére bízta a káposztát.


Nem olyan meglepő ez.

2016. máj. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem arra értettem, csak hogy azthittem valami nagyobb volumenű dologból kifolyólag alakult ki ez a"szokás" mondjuk valami nagyobb politikai baklövés vagy ilyesmi...bár, ha már Hofitól származik akkor hihetőbb, mármint hogy csak egy vicc az alapja.
2016. máj. 10. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!