Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi számít becsületsértésnek?...

Mi számít becsületsértésnek? Szóban, hogy lehet becsületsértést elkövetni?

Figyelt kérdés
Ha ez megtörténik mire lehet számítani feljelentés után ? Tudnátok példákat írni ?

2016. máj. 12. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Azért fogom így írni,hogy a gyakori ne tiltson le.:D

Tehát ha valakit prostinak hívsz,és sérted a környezetét pl a gyerekére mondasz valamit akkor az becsületsértés.

Hm,a komolyságtól függ az egész eljárás.

2016. máj. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha olyat állítasz másról, ami vagy nem igaz, vagy nem tudod bizonyítani (tehát csak tippelgetsz), és károsítaná az ázsióját. Feljelentés lehet, ha súlyosabb az ügy vagy ha amúgy piti, csak a sértett fél ismert, hír4es, pénzes. Nyilván olyan miatt nem fog nyomozás indulni, hogy Külvárosi csitri 1 azt mondja Külvárosi Csitri 2re, hogy rámozdult a pasijára, vagy Józsi Pistire hogy meleg... de ha már Sarka Katára mondanák, hogy rámászott vkire részegen, akkor lehet, hogy elindulna a nyomozás. Magánemberek között ált. akkor szokott sztem nyomozás indulni, ha tényleg súlyos a vád (bántalmazás, lopás, prostitúció stb.).
2016. máj. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem és ha valaki után az utcán a családnevét durván gyalázó kijelentést kiabálnak , akkor milyen következménye van a feljelentésnek ?
2016. máj. 16. 07:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Erre írhatnál egy példát is.

De az is becsület sértés ha valaki ilyet tesz.

2016. máj. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nyomdafestéket nem tűrő szavakat nem szeretnék leírni .

Ez szerintem is becsületsértés utcán még nem de máshol már megkaptam ezt valakitől akinek soha nem ártottam , csak az erőfölényét kihasználva szórakozik velem ( pontosabban sérteget) . Jó lenne tudni , hogy egy feljelentés után milyen procedúra következne . ( kell-e tanú és mi van ha nincs ) .

2016. máj. 17. 15:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Gondolom kell hozzá tanú,főleg ha Neki sok van.

Nincs rendőr ismerősöd?

2016. máj. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van rendőr ismerősöm .
2016. máj. 19. 15:35
 8/8 A kérdező kommentje:

A rágalmazáshoz képest lényeges különbség, hogy nem feltétel, hogy a sértetten kívül más előtt történjen meg a cselekmény.


Ezt egy jogi oldalról idéztem a becsületsértésről , ugyan ezt találtam egy ügyvéd honlapján is , a tájékoztatóban . Tehát nem szükséges tanú , elméletileg .

2016. máj. 19. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!