Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek becsületsértést...

Szerintetek becsületsértést követtek el velem szemben?

Figyelt kérdés

Nagyon kérlek, hogy segítsetek nekem néhány tanáccsal.

Idén ősszel kerültem egy új osztályba, hiszen elkezdtem a gimnáziumban a 9. osztályt. Nem mondhatnám, hogy egy színvonalas, jó kisugárzású és elfogadható osztályközösség ez.

Bevallom őszintén, hogy nem nagyon érzem jól magam az iskolában és engem sem kedvelnek igazán az osztálytársaim. Én egy színes és vidám ember vagyok, mindig a legjobb oldalamat próbálom mutatni.

A helyzet az, hogy egyre többször mondanak nekem negatív és bántó szavakat. Ilyen például a ,,homokláda", a ,,homár", a ,,úri kolbász" és az ehhez hasonló kijelentések. Egy szóval azt gondolják rólam, hogy homoszexuális vagyok. EZ NEM IGAZ!!! Soha életemben nem volt közöm fiúkhoz és soha nem éreztem vonzalmat az azonos nemű emberek iránt.

Bevallom, hogy van egy érdekes beszédstílusom meg egy érdekes nevetésem, de nem vagyok meleg. Volt már néhány barátnőm és egyszer nem mentem közel az osztálytársaimhoz, amelyből azt hihették volna, hogy akarok valamit. Tehát, nem volt olyan megmozdulásom, amely félreérthető lett volna.

Az is a bajuk, hogy két éve tanulok énekelni, fél éve zongorázni és musicalénekes vagyok. Tudják, hogy a Budapesti Operettszínházba készülök. Azt mondják, hogy csak a melegek énekelnek és színészkednek. Lenéznek engem emiatt és állandóan hangot adnak annak, hogy ,,szarra nem fogom vinni a színház terén". És az is a bajuk, hogy szépen írok fiú létemre és, hogy precíz, pedáns vagyok. A legnagyobb baj az, hogy megbántanak és fájdalmat okoznak nekem ezzel.

Szerintetek mit kellene tennem? Tegyek feljelentést a szüleimmel együtt vagy mit?

Nagyon kérlek, hogy adjatok tanácsot nekem... Előre is köszönöm!



2015. dec. 5. 19:45
 1/8 anonim válasza:
Ennyi erővel minden 2. diák tehetne feljelentést...ne foglalkozz velük,vagy iratkozz át egy másik iskolába..a mi sulinkban is van egy csaj akit mindig piszkálnak mert ő is pozitív,régi stílusú,úgy beszél mint a nagyszüleink (nem csúfolásból írom,hanem mert olyan kifejezéseket használ) de kibírja és próbál más osztályokba járókkal barátkozni..am vagy pedig ha azt akarod hogy fogadjanak el akkor változz meg..de inkább menj másik suliba.Többet is próbálj ki menj próbanapra biztos akad egy suli ahol elfogadnak.Sok sikert! :)
2015. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Lépj fel az iskolabálon, ha jó hangod van, az nagyon bejön a csajoknak. Ha lesz barátnőd a suliban, csak abbahagyják a csúfolódást, egyébként meg próbáld elereszteni a füled mellett. Ha pozitív a kisugárzásod, biztosan elfogad az osztály nagy többsége, ez is vonzza az embereket akkor is, ha sok mindenben különbözöl tőlük. Azon a néhány tuskón meg tényleg nem érdemes felhúznod magad, ilyenekkel mindenhol fogsz találkozni, jobb, ha már most megtanulod kezelni a dolgot.
2015. dec. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat! Sokat segítettetek. ;) Azt hiszem, hogy igazatok van.
2015. dec. 5. 21:20
 4/8 TR75 ***** válasza:
Ezt zaklatásnak hívják. És büntetőjogi kategória.
2015. dec. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
53%
Vissza szoktál szólni azoknak akik beszólnak neked ilyesmiket, vagy csendben eltűröd?
2015. dec. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Ne tegyél feljelentést, mert nevetségessé válsz. És ez a legenyhébb, ami történhet. Az életben sokféle helyzet van, magabiztos ember kezeli azokat és nem rohangál rendőrségre.

Igen, keresd lányok társaságát, tedd, amihez értesz és mással ne törődj. Az ilyen beszólások zöme amiatt van, mert azok a diákok soha semmi sikerélményt nem kapnak. Nekik semmi se megy. De a siker ízére mindenkinek szüksége van. Hamar rájönnek, hogy a gyengék megalázása siker lehet. Ha megalázódnak. Ha például beszólnak, hogy milyen hülye vagy, rá lehet hagyni: "na igen, egy kicsit. De téged nem tudlak utolérni". - azért gondold meg előbb, kinek mondod. Ha betörik a fejed, nem jól választottad meg a helyzetet.

2015. dec. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Általában csendben maradok és úgy teszek, mintha nem is hallottam volna... Akkor az lehet a baj, hogy féltékenyek? Meg állandóan arról van szó, hogy az én szüleimnek ennyi és ennyi pénze van. Pedig én soha nem mondtam el nekik, hogy mennyi pénzünk van. Csak azt tudják, hogy apukám kamionsőfőr és azt, hogy BMW-k van, mert azt látták....
2015. dec. 6. 10:15
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom, hova, kik közé jársz gimibe, de valószínűtlennek tartom, hogy édesapád karrierjére és az ebből felhalmozott vagyonra irigykednének.:-) Egyszerűen csak kilóg a sorból a szemléleted, viselkedésed. Barátokat így is fogsz találni, ha nem gubózol be a néhány nagyszájú beszólásaitól, tényleg nyitott és pozitív vagy, nem pedig egy sértett, morcos kisgyerek. Soha nem lesz olyan, hogy mindenkinek egyformán bejössz, de nem is kell - a középiskola "túléléséhez" bőven elég egy-két barát, 4 év múlva, ha beteljesül az álmod és felvesznek musicalszakra, majd találsz többet is.
2015. dec. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!