Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 18-21 évesen az ember felnőtt...

18-21 évesen az ember felnőtt vagy gyerek, és lehet rá mondani hogy férfi vagy nő? Mert én még nagyon gyereknek érzem magam hiába vagyok 21 éves.

Figyelt kérdés

2016. máj. 13. 12:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag felnőtt, érettségre általában még gyerekes valójában.
2016. máj. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

18 évesen füveztem, árultam, ittam, enyém volt a világ és azt hittem én vagyok a tökéletesség...

26 évesen lett egy barátnőm, akinek volt egy 7 éves kislánya, és sok sok munkába tellett, mire anyagilag talpra álltunk, akkor már nem árultam füvet mivel sok haveromat lecsukták...

Onnan érzem magamat felnőttnek...

Férfinak pedig azóta, mióta megszületett a kisfiam és el is tudom tartani az egész családot...

2016. máj. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem kor, érettség függő.
2016. máj. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ezt gyakran a környezet határozza meg. Ismerek egy 16 éves élsportoló lányt, de viselkedése alapján igazi felnőtt nő. Ismerek viszont olyan 25 évest aki otthon él és kb. egy 12-13 éves szintjén viselkednek a szülei, így ő leragadt azon a szinten.
2016. máj. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Így 50 felett is gyerek vagyok:) Jó, egy hivatalos helyen, tudok felnőttként viselkedni, nagyon muszáj, gondolkodni is. Az viszont nem megy, hogy én vagyok a felnőtt és mindig ugy kell viselkedni, mint egy felelősség teljes felnőtt:)
2016. máj. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
en 22 vagyok, de az utolso korom amit befogadtam az a 18 volt. en is gyereknek erzem magam :) emberfuggo hogy ki az aki gyerek ki az aki felnott
2016. máj. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én 2 hónap múlva leszek 18 és fura érzés, hogy 18 év gyereklét után egyik napról a másikra felnőttnek fogok számítani, van akkora felelősségtudatom mint ami ebbe a korba elvárható, én ha 18 éves korom alatt nem mondhattam magamra, hogy felnőtt vagyok, 18 év felett se szeretném magam gyereknek hívni, esetleges pénzbírságoknál se fog engem a hatóság gyereknek nézni.
2016. máj. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

20-21 évesen már nem vagy gyerek. Viszont szerencsés vagy, ha megengedheted magadnak, hogy gyereknek érezd magad. Persze, nyilván felelős vagy a tetteidért, de ha megengedheted magadnak, hogy a tanuláson és a munkán kivül felhőtlenül szórakozz, és éld az életed, akkor nincs ezzel semmi baj.

Sajnos sok olyan embert ismerek, akiknek ennyi idősen már magukat kellett eltartaniuk, én is ilyen voltam. Nem hiányoznak a szélsőséges kicsapongások, de akkoriban nagyon sok mindenre nemet kellett mondanom az anyagiak hiánya miatt. Mondhatni, hamar rám szakadt a felnőttek felelőssége. Örülj neki, hogy rád nem.

2016. máj. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy rettentően jó kérdés!


24 évesen én sem érzem magam felnőttnek (sőt ,azon is elgondolkodtam ,hogy 10év múlva sem fogom magam annak érezni)!


Igazából már csak egyet nem értek: körülöttem/a korosztályomból nagyon sokan már gyereket vállalnak/vállaltak! Fel sem tudom fogni épp esszel ,hogy ennyi idősen hogyan lehet gyereket vállalni?! Bár nincs jelenleg kapcsolatom ,de ha lenne és rákérdezne a párom hogy jöhet-e a gyerek csak annyi válaszom lenne: gyereket a gyereknek?

2016. máj. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
21 vagy 18 éves kortól vagy felnőtt, magyarországon 18 tól , esetleg még 19,20 éves korban számíthatsz gyereknek/vagy tininek. 21 évesen már felnőtt vagy.
febr. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!