Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vezetéknevet változatok, mire?

Vezetéknevet változatok, mire?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok, 18 éves koromig a szüleim neveltek, amint betöltöttem a 18-at kiraktak otthonról. Előtte sem nagyon érdekeltem őket, soha egy kicsi figyelmet sem kaptam tőlük. Azóta sem beszélünk, nem hianyzom nekik.


Én nem akarok ezeknek az embereknek a vezetéknevével élni. Rossz dolgokon kívül semmi nem köt hozzájuk.


Viszont ötletem sincs, hogy mire változtassam. Nem túl gyakori, jó hangzású vezetékneveket tudnátok mondani?



2016. máj. 14. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Justin
2016. máj. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Legyen mondjuk Amerika Kapitány.
2016. máj. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Emiatt hülyeség nevet változtatnod, ha egyébként ki vagy békülve a neveddel.
2016. máj. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
A különcködéssel nem mész semmire, a "nem túl gyakorit" nem fogják engedélyezni, ha nincs olyan felmenőd.
2016. máj. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tanácsolnám, hogyha már megváltoztatod a neved, kapcsolódjon a személyedhez is valamelyest. Tehát ne valami idegen, személytelen nevet válassz. Fontos hogy kötődjön hozzád az a név. Pl. gyakori hogy valakit a szülőföldje után neveznek el, ha mondjuk Debrecenbe születtél akkor lehetne a vezetékneved Debreceni, vagy ha Felsőzsolcán, lehetnél Zsolcai. Aztán valamilyen fizikai tulajdonságod után is adhatsz nevet magadnak, pl: Nagy, Kis. Esetleg felvehetnél valami olyan nevet is ami távolról kötődne valamelyest a családodhoz. Tehát pl: ha a nagyszüleiddel jóba voltál, akkor a nagymamáid lánykori vezetéknevét. Foglalkozásodból adódóan is felvehetsz nevet, pl. ha asztalos vagy, akkor lehetnál Asztalos xy. De adhatsz belső tulajdonságaid alapján is nevet pl: Eszes, Kedves, Aranyos, Aranyosi stb.. Vagy ha van valamilyen beceneved esetleg. Illetve ha két keresztneved lenne. Mondjuk Kovács István Kálmánnak hívnak, lehetnél csak simán Kálmán István. Hirtelen ennyi ötlet jutott eszembe.
2016. máj. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
62%
Válassz valami híres pl hercegi vagy királyi családnevet, és akkor tudsz csajozi vele.
2016. máj. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Susnyácolovics ,Gertradúr ,Szódaszőlősi ,Karburátorolovid ,Fitymalgósi ,Stricalkovics ,Pélódatolyási ,Sámánszabósi ,Kulacsatrányi ,Szederszájú ,Hernyólábasi ,Kantárkodó ,Fröccsöntő ,Párosujjúpatákolnai ,Újvezetéknevesi


vagy csak simán FEKETE (úgy mint Pákó)!

2016. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A nem túl gyakorit úgy értettem, hogy nem Horváth meg Kovács 😀
2016. máj. 14. 22:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Én megértem, hogy meg akarod változtatni. Én is várom már, hogy a házasság után felvehessem a férjemét és leadhassam apámét.

Keresztnév nélkül nehéz ajánlani, de írok pár ötletet.

Például kézenfekvő lenne a Magyar, Tisza(i), Duna(i), Bakonyi, Mátrai, Balatoni, Kárpáti.

Vagy valami pozitív tulajdonság, dolog pl.: Angyal, Fehér, Kedves, Kegyes, Erős, Égi.

Vagy lehet foglalkozásnév ezekkel lehet vegyülni pl.: Kertész, Halász, Juhász, Vadász, Kocsis.

De ha tálalsz olyat ami hozzád kapcsolódik valahogy akkor olyat válassz. :)

2016. máj. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!