Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nekem furcsa ez a városi...

Csak nekem furcsa ez a városi élet?

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok, suliba is csak egy kisebb városba jártam, nagyobb városokba már nem igazán szoktam mászkálni. Mikor legutóbb egy nagyobb városban jártam, nagyon fura volt minden számomra, szokatlan és kényelmetlen.


Egyrészt ugye senki sem köszön egymásnak, ami érthető is, ez még nem is fura. Viszont az engem nagyon zavar, hogy a szembejövő emberek lesütik a szemüket, vagy a falra bámulnak ahelyett, hogy az ember szemébe néznének. (vidéken mindig egymás szemét nézzük, mikor egymással szembejövünk)

Aztán a fiúk/férfiak nagy része elég b*zisan öltözködik. Pl. a szegycsontig kivágott "v" nyakú póló, feszülős nadrág stb... (szerintem ez nem valami férfias)

Az emberek 90%-a a telefont nyomkodja. A "férfiak" másodpercenként igazgatják a hajukat, lányokat pedig csak a szórakozóhelyről visszatérve láttam, mikor részegen próbáltak járni. A McDonalds-ban egy csomó túlsúlyos ember. A nők többségének rajzolt szemöldöke van, 1 kg festék az arcukon, ez nekem nagyon természetellenes. A plázában is csak azt vettem észre, hogy a mosdóban a pasik fele a tükör előtt áll és igazgatja a haját. Az emberek csak bemennek a plázába és ülnek egy padon. Nem beszélgetnek, csak lesnek előre. Még az emberek járása is más volt.


Nekem elég ellenszenves ez az egész városi élet. Én vagyok a fura? :s



2016. máj. 15. 11:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Én vidéken élek, Budapestre járok naponta, látom mindkét végletet. Éltem minkét helyen, a városban nyilván nincsenek olyan kötelező teendőid, mint vidéken(szerencsére) így tudsz foglalkozni magaddal, szabadidős programokkal, stb.

Kénytelenek szocializálódni az emberek, közösségben élni, elviselni egymást, tolerálni mindent.

Itt vidéken meg ha a Marinak más színű a haja, másnap piri néni úgy elterjeszti, mekkora k..rva a Mari, hogy az egész megye arról beszél.

Na most melyik a jobb?

Én ezt a vidéki életet egy teljesen ingerszegény környezetnek élem meg, minden nap mint egy időgép, csak a szenvedés, kényelmetlenség, eseménytelenség, mindezt csupa kivagyi, agyament, szrkeverő szomszéddal.

Mindezt lukas tréningnadrágban, kócos fejjel, büdösen, ordibálva, tájszólással, fogatlanul, stb...

2016. máj. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

amúgy falu és falu között is nagy a különbség, meg város és város között is.

Van olyan város is, ami rosszabb, mint egy átlag magyar falu.

2016. máj. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak nem ehhez vagy szokva és kész, nem vagy fura.
2016. máj. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

#1


Ebben is van valami...

Habár nálunk nem igénytelenek az emberek.

2016. máj. 15. 11:43
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Arra már gondoltál, hogy a városban rossz helyeken jársz? Pláza, meki, kocsma...


Ha múzeumba, kiállításokra, rendezvényekre, parkokba, könyvtárba mennél, más kép fogadna talán...

2016. máj. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Az utcákon is ezt látni.
2016. máj. 15. 12:02
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
érdekes, Budapesten élek, de még sosem tapasztaltam az általad leírtakat...
2016. máj. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Akkor valóban van város és város között is különbség.
2016. máj. 15. 12:13
 9/22 eznemlényeges ***** válasza:
0%
Hát én Budapesten élek, s igen, legalábbis ahol én lakom ott teljesen ez van amit leírtál. A b*zi öltözködést én egyszerűen nem tudom megszokni, mi jó abban? Kéne kötelezően 2 év katonaság aztán már nem is lennének ilyen "fiúk" és "férfiak"
2016. máj. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Minden 1 kimázolt képű nőre jut 9 akin nincs, vagy alig van smink.


A férfiak általában jólöltözöttek, a kisfiúk néha tényleg érdekesen néznek ki, de hagy éljék ki magukat 14 évesen. Felnőttként már kínosabb hülyén kinézni.


McDonaldsba rendszeresen járok, általában tömve van fiatalokkal. A többségükön fölösleg sincs, nem hogy túlsúly.


Plázákban ritkán látok magukban üldögélő embereket. Általában van velük valaki, esetleg perceken belül felbukkan az akit várnak.


Ha pedig csak szórakozóhelyekről hazavánszorgó lányokat látsz akkor ne lófrálj annyit hajnal 3-5 között diszkók környékén.


Csak ezeket veszed észre. Igaz a városi is csak a lócitromot, a kendős néniket és a falu Alkesz Karcsiját jegyzi meg.

2016. máj. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!