Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emiatt szerintetek antiszociál...

Emiatt szerintetek antiszociális vagyok és van rá "gyógymód"? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval régebben volt pánikbetegségem a tömegtől, ami homeopátiás gyógyszer segítségével elmúlt. Mostanában pedig, ha tömegbe kell mennem vagy, ha sok ember van körülöttem, akkor elkezdek remegni, mint a nyárfalevél és van, hogy hányingerem lesz, meg teljesen elsápadok. Meg is tudtam egy ismerősömtől, hogy egy osztálytársam antiszociálisnak tart, csak azért, mert nem igazán beszélek a többiekkel, pedig van mikor elbeszélgetek valamelyik osztálytársammal, meg azért szoktam emberek közé járni, pl. barátokkal városba csavarogni, meg ilyenek.. Pszichológushoz emiatt nem akarok járni, mert nem akarom, hogy hülyének nézzenek, így is az osztály fele robotnak tart (amit igazából nem is értek, mert szerintem nincsenek olyan mozdulataim), gyógyszert sem szeretnék szedni, nagyon szégyenlem ezt az egészet és már utálom emiatt magamat. :( Mit tegyek, nektek erről mi a véleményetek?

2016. máj. 16. 16:14
 1/2 anonim válasza:

Amit itt leírtál, az a pánikbetegség maradványa. Űgy hívják, hogy agorafóbia. Fizikai megnyilvánulásai a remegés, hányinger, sápadtság. Egyetlen pszihológus sem tekintene hülyének, ha a seg1tségüket kérnéd. De, ha sikerűlt a pánikbetegségedet homeopátiás gyógyszerezéssel elmulasztanod, akkor az agorafóbiádtól is meg tudsz magad is szabdulni. Ugyanis a homeopátiás gyógyszerek nem igazi gyógyszerek, legtöbbjük csak ártalmatlan cukorka vagy tiszta viz (egy végtelenségig felhígított gyógyszer...). A siker a placebo hatáson alapúl, vagyis hogy a beteg erősen hisz a szer hatásosságában és ezért a saját szervezete meggyógyítja magát.


Mit jelent ez a te esetedben? Sikeresen meggyógyítottad magad igazi gyógyszerek nélkül! Az agorafóbiára nincs is gyógyszer, a terapeuták is csak segítenek apránként eltörölni a gondolataidból a körülötted lévő sok emberektőli viszolygást. Vagyis logikusan kell analizálnod, hogy vajom mitől is félsz, amikor több ember van körülötted. Akár sikerűl ezt kibogoznod, akér nem, de a megoldás az, hogy apránkét hozzá tudd magad szoktatni a tömegek elviseléséhez. Pl. menj egy bevásrló csarnokba, amikor nagy a tömeg, űlj le egy padra, vagy állj egy sarokba, dűlj a falnak és lazitsd el az izmaidat. Húnyd be a szemed, lélegezz mélyeket és próbáld a figyelmed elvonni a tömegről. Amikor érzed, hogy nyugodtabb vagy, nyisd ki a szemed, lélegezz továbbra is mélyeket, és érezd, hogy nincs is semmi veszély igazából.


Tudom, ezt így nekem könnyő mondani és más megtenni. De ha nem sikeről, szerintem nyugodtan próbálkozhatsz egy pszihológussal, garantáltan senki sem fog megszólni érte, mert ez egy orvosilag elismert kezelhetó szindróma.

2016. máj. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jaa, értem, köszönöm! Igazából sokszor bántottak általánosba a kinézetem miatt és azért alakult ez így ki, szerintem, mert pl. még kisebb koromba nem viszolyogtam ennyire a tömegtől, minden rendben volt.
2016. máj. 16. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!