Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ilyen sok befordult,...

Miért van ilyen sok befordult, depressziós, antiszociális fiatal?

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon nagyon sok kérdést láttam már, ami 14-25 közötti fiatalról/-tól szól, hogy magányos, depressziós, fél a társaságtól stb... Nekem és szerintem az én korosztályomnak ( 36 éves vagyok) elég pörgős időszak volt, imádtunk élni...
2016. febr. 29. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Mert a szülők is lyenek-tisztelet a kivételnek.
2016. febr. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
88%

Szerintem azért, mert olyan elcseszett társadalom jött létre, hogy a hazug érdekemberekre a semmire nagyképű és önimádó emberekre, valamint a fa*****pó kö*ögökre, és az elriba*cosodott világra inkább nem kíváncsiak az emberek.

Én személy szerint szeretem a társaságot, utálom a magányt, de nehéz megtalálni azt akivel jól is érzem magam, mert az emberek nagy részétől már undorodom.

2016. febr. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
ide többnyire azok írnak, akiknek gondjuk van, nem találják a kiutat, megakadtak, bántalmazzák, elmagányosodnak, vagy belezavarodnak a helyzeteikbe. Nem lehet ez alapján statisztikát készíteni. Akiknek "elég pörgős időszak, imádnak élni", azok nem kérdezik, mit tegyek?
2016. febr. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
A technológia fejlődése, az élet felgyorsulása az emberi kapcsolatok felszínességét hozta el.
2016. febr. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

A kérdezőt nem érdekli az igazság, ő megerősítésért jött, hogy mekkora király.

Elég gáz, hogy 36 évesen itt jársz.

2016. febr. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%
mert egyszerűbb depizni, meg sajnáltatnia magát, mint tenni azért, hogy ne legyen olyan az élete amilyen.
2016. febr. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

A társadalom miatt.

Manapság már rengetegen kihasználják a másikat, kevés a valódi, igazi barátság illetve párkapcsolat. Itt már szinte minden érdekből van, sokan csak a népszerűségre mennek, hogy minél több emberrel "jóban legyenek", csak hogy ők ettől többnek tűnjenek. Az ilyen embereknek nem kell igazi barátság, mert nekik csak arra kell a másik ember, hogy legyen valaki mellette akit csak akkor keres ha éppen segítségre van szüksége, amikor viszont a másik félnek lenne szüksége rájuk, akkor nem foglalkoznak a másikkal, csak azzal, hogy nekik mi a jó. Ugyanez van nagyon sok párkapcsolatban is, ott is kihasználják sokan a másikat.


A másik oka pedig, hogy sokan már az internetes világban élik a mindennapjaikat, és csak az élteti őket, hogy pl minél több "lájk" menjen a profilképükre a "fészbúkon", nem pedig az, hogy kialakítsanak egy jó kapcsolatot valakivel, akivel mindig számíthatnak egymásra, neeeem, az manapság már nem olyan fontos.


Sok ember emiatt szenved, mert nagyon nehéz igazi, kedves és barátságos embereket találni. Tele van a világ olyan emberekkel, akik csak kihasználnak, rosszindulatúak, és semmi más nem érdekli őket, csak saját maguk.


Hatalmas tisztelet a kivételnek, akiknek még számítanak a belső értékek! :)

2016. febr. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

" mert egyszerűbb depizni, meg sajnáltatnia magát, mint tenni azért, hogy ne legyen olyan az élete amilyen."


Tipikus hülyeség ami elterjedt mindennel kapcsolatban.


Ha a gyerek rossz tanuló akkor ő a hülye, a lusta stb., még véletlenül sem az oktatás a sz.r, aztán ez a felfogás oda vezet ahol most tartunk.


Az elhízással kapcsolatban is. Szintén a kövér gyerek lusta és akarat gyenge, mert nem mozog, és szakértők képesek, ezt mondani egy 8-10 éves gyereknek.

De a média is ezt sulykolja. A kövér ember a hibás, a felelős. Az nem gond, hogy világszinten növekszik az elhízás, az sem gond, ha az ember bemegy egy boltba és 30 polcsorból 25 sorban csak junkfood-ok vannak.


Szép azt hinni, hogy az ember képes kontrollálni magát és racionális döntéseket hoz minden esetben, de a helyzet nem állhat messzebb a valóságtól. Az ilyen sablonos és felszínes hülyeségek maximum a felturbózott motivációs videókban állják meg a helyüket.


A fenn említett problémák globális szintűek. Ahogy a kérdésben említett jelenség is.

2016. febr. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%

Miért? Elmondom.


Aki értelmiség és számít neki a belső érték, az azért depis, mert nem talál magának egy olyan értékrendű embert, mint ő.


Számomra azt jelenti egy értelmiségi: hogy tisztában van a világgal-az elku.vult világgal-, van esze, amivel tudja, hogy mi az undorító néhány embernél. És intelligens-minden formbában(pl.érzelmi intelligencia).


Na most az emberek többsége defektes ilyen téren. Tehát akkor-például- hogy találjon magának egy társat? Az se jó neki, ha azt látja a környezetétől, hogy milyen ostobán felszínesek az emberek. Az élet kedve is elmegy.


Folytatnám, de becsöngetnek.

2016. febr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!



Egyébként nem vártam semmi megerősítést, azt pedig, hogy király lennék bármiben is, nem is értem, miből szűrte le valaki...

Egyszerűen nincs a környezetemben a 14-25 korosztályból senki, ezért érdeklődtem.

Az oldalt pedig azért olvasom, mert

1. sok a szabadidőm a munkahelyemen, ahol csak internetezni tudok. Elmélyedni egy jó könyvben nem, mert forgalom azért akad az irodában.

2. jókat tudok nevetni egyes posztokon

2016. febr. 29. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!