Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan állhatnék bosszút?

Hogyan állhatnék bosszút?

Figyelt kérdés
Az életem egy rakás szerencsétlenség, és ez egészen az általános iskolába húzódik vissza, ahol a gyökér osztálytársaim kiutáltak, cikiztek, bántalmaztak, gyűlöltem iskolába járni. Előtte kedves, barátkozós, társasági ember voltam (már amennyire emlékszem arra, milyen voltam előtte, már nagyon rég volt), emiatt magamba forduló, csendes, zárkózott lettem, kerülöm az embereket, amennyire tehetem. Sajnos ez az élet minden területén kihatással van, ami másnak napi rutin, az nekem kínszenvedés. Konkrétan életképtelen lettem. Néha úgy érzem, ha már úgyis ilyen szar az életem, akkor legalább tegyek valami jót, pl iktassam ki a gonosz embereket. Úgy gondolom, az nem bűn, ha egy gonosz embert megölnek, pl aki állatokat v ártatlanokat kínoz, sőt, még dicséretes is, ha egy ilyen gonosz embert eltávolítanának innen. Nem érezném magam emiatt bűnösnek, sőt jó érzéssel töltene el, hogy egy ilyen gonoszfajzattal kevesebb van. Csak sajnos itt ugyebár nem legális a fegyvertartás, pedig az megkönnyítené a dolgot. Mi más módon állhatnék bosszút a gonosz embereken? Ha már végig kell élnem ezt az általuk megkeserített életet, akkor legalább ne kelljen úgy meghalnom, hogy ők nyugodtan élnek.
2016. máj. 23. 00:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
38%
Nem a te dolgod bosszút állni! Mindenki azt fogja kapni, amit érdemel, ha nem itt, akkor a halál után. Te akkor leszel a régi, nyitott ember, ha képes vagy ezt elengedni, megbocsájtani, és segíteni azokon az embereken, akik ezt tették veled. És ezzel tennéd jobbá a világot. Ebben pedig csak egy valaki segìthet: Isten. Hidd el. Tapasztalatból mondom.
2016. máj. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
0%

Ne más életét akard megváltoztatni hanem a sajátodat, attól hogy úgy bántak egyesek veled ahogy bántak nem mindenki olyan. Mozdulj ki, építs kapcsolatokat ha nem is egyből egy nagy közösségben de legalább mondjuk a munkahelyen. Ne legyél már olyan ember aki mindenért mást okol ha baj van állj a sarkadra. Ha így öregedsz meg mint ahogy most vagy olyan leszel mint azok a nagyikák akik az üres buszon is az ember mellé ülnek és a fiatalságot basztatják minden szóban. Biztos van neked is érdeklődési köröd, hobby-d hát keres oylan embereket csoportokat akik ugyan azt szeretik mint te.

Ezt meg gyorsan felejtsd el hogy te majd jól embereket fogsz lepuffogtatni mert erősen antiszociális és sosem vezet jóra. Minden embernek joga van élni akkor is ha egy gané amúgy is ha kinyírsz valakit aki pl megölt mást te sem leszel jobb nála sőt talán akit kinyírsz az még meg is könnyebbül.

Amúgy meg annyira bosszut akarsz álni mindenkin legyél: emberjogi aktivista / taxis / bármi ami tüntet azzal jól felbaszol mindenkit azt még azt a hamis érzetet is megkapod hogy neked igazad van.


NEM MÁS éli az életed CSAK TE, NEM MÁS baszta el CSAK TE, MÁS NEM TUD változtatni azok hogy NEKED jobb életed legyen CSAK TE!!!!

2016. máj. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Ez a "mindenki azt fogja kapni, amit érdemel" a legnagyobb fasság amit valaha olvastam. Saját szememmel láttam, hogy azok, akik megkeserítették az életem, akik miatt olyan vagyok most, amilyen, boldogan élnek, külföldi utazások, luxus.. hagyjuk már. A gonosz emberek mindent megkapnak.
2016. máj. 23. 00:55
 4/35 A kérdező kommentje:
Mellesleg elárulom, képes lennék megbocsájtani, HA bocsánatot kérnének ÉS őszintén megbánnák a dolgot. De egyik sem történet meg. Sőt, valószínűleg ők arra sem emlékeznek, hogy én valaha a világom léteztem. Ilyeneknek nem bocsájtok meg soha.
2016. máj. 23. 00:57
 5/35 anonim ***** válasza:

Hát igen.Isten csak úgy bocsájt meg nekünk, ha bocsánatot kérünk és megbánjuk bűneinket, nekünk úgy kell megbocsátani másoknak hogy soha az életben nem kérnek bocsánatot a velünk szemben elkövetett bűneikért és valószínűleg nem is bánják meg soha.

Rengeteg ellentmondás van a kereszténységben, amire senki nem tud magyarázatot adni.

Sorolhatnám a sort még napestig egyébként.

2016. máj. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

De épp ez az, hogy csak azokon akarnék bosszút állni, akik megérdemlik, akik rossz emberek. Ártatlanokat, akik sosem ártottak nekem nem bántanék. Sőt, én nagy állatbarát vagyok, az állatokat többre tartom az ilyen embereknél. Az már nem kérdés, hogy antiszociális vagyok, ezellen már nincs mit tenni, ha az elmúlt több mint 10 évben ez nem változott ezután sem fog. Pszichológusra nincs pénzem, azt ne is ajánljátok.

És de, ŐK baszták el az életem, mert bántottak ok nélkül, én sosem ártottam nekik, ők mégis minden nap megaláztak. És ez büntetlenül maradt, ők vígan élik világukat míg én a mai napig nem tudok ettől szabadulni.

2016. máj. 23. 01:01
 7/35 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező, a második válaszoló marhaságokat beszél. Egy embernek csak akkor van joga élni, ha az valami pluszt adott összességében a társadalomnak. A sok kifehéredett cigány persze hogy b.@.sztat, ők ilyenek, sajnos benne van a genetikájukba. De sajnos az is igaz, hogy sokkal jobb lenne az élet nélkülük. Tudod ezek a rossz emberek magukat is utálják. Sokuk utál élni, sokuknak szar volt a gyerekkora, főleg otthon a családban, ezért is lett ilyen rosszindulatú gonosz ember. Ha megölnéd őket, csak megszabadítanád őket a lelkükben élő fájdalomtól. És megszabadítanád a normális emberektől is, nem kéne szenvedniük nekik sem. Úgyhogy nyugodtan végezz velük, ugyanis arról csak ők tehetnek, hogy jobb nélkülük a világ.


És #2 válaszoló, tudd meg, hogy az az antiszociális, aki másokat bánt csak úgy a nagy semmiért, mert neki pont olyan kedve van. Úgyhogy vonszold el innen a kifehéredett magyargyűlölő kolompár segged.

2016. máj. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
84%

Ismerős érzés. Engem évekig szekáltak lány létemre a fiúk, különösen egy. 5 éve véletlenül összefutottunk egy társaságban, ő meg sem ismert.

Nem tudtam mit csináljak vele, végül amikor egyszer kettesben voltunk elmondta, hogy bátorságot gyűjtött ahhoz, hogy bocsánatot kérjen felnőtt fejjel és ha bosszút akarok állni rajta, akkor mondjak nemet a vacsora meghívására. Annyira aranyos volt, hogy nem tudtam nemet mondani és a 2. fiunkat várjuk:)

2016. máj. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
És a vicc az, hogy ezek nem cigányok voltak :)
2016. máj. 23. 01:05
 10/35 anonim ***** válasza:
15%
De, kérdező, azok voltak :)
2016. máj. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!