Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor kell saját magam után...

Mikor kell saját magam után TB-t fizetni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Munkanélkülin voltam máj 16.ig és az ügyintéző hölgy mondta, hogy ha nem szándékozok további kapcsolatban maradni a munkaügyi hivatallal akkor saját magam után kell fizetni a TB. Olvastam pár helyen, hogy munkából való kilépés után 45. napig még biztosítva van az illető. Ez az én esetemben is fent áll vagy nekem már menni kell az adóhivatalba fizetni?

#TB #munkaügy #társad a lom biztos í-t ás
2016. máj. 24. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Hívd fel a nav ügyfélszolgálatát, ők pontosan megmondják. De azért nem lesz gond ha mondjuk 15 nappal később fizeted be, ezzel nem szokták szivatni az embert annyira.
2016. máj. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kotelezo fizetned a TB t. Ha nem fizeted nem lesz es kesz. Csak akkor az orvosi ellatasrol is lemobdhatsz.


Menj be az adohivatalhoz vagy hivd fel oket es megmondjak, hogy tudod fizetni ha szeretnel biztositott lenni.

2016. máj. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 Ez tévedés, kötelező fizetni, akkor is ha nem veszed igénybe, ebből voltak is már gondok, mivel van aki csak magánba jár és annak is kötelező fizetni, egyenlőre ez a szabály.
2016. máj. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen én is úgy tudom, hogyha nem fizeti valaki akkor akár visszamenőleg is lehúzhatják róla, kamatostul.


Köszi az eddigi válaszokat.

2016. máj. 24. 13:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Én először az önkormányzatnál érdeklődnék. Bizonyos esetekben - elég sokszor - megítélik, hogy ők fizetik utánad egy évig, hogy addig is találhass munkát, és ne legyél hátrányban.

Amúgy ez tiszta szemétség. Nincs munkád, nincs pénzed, de azért fizess...

2016. jún. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!