Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nekem addig nem lehet enni...

Nekem addig nem lehet enni míg egy vendég aki nálunk van eszik? Vagy mi a szokás?

Figyelt kérdés
Anyu ma leszidott, mert venni akartam a kajából, pedig a vendég már vett magának belőle. Bezzeg mire végzett az evéssel, már az egész teljesen kihűlt. Mérges is voltam ezért anyámra, mert én frissen szerettem volna enni.
2016. máj. 26. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:

:O

Ilyet még nem hallottam.

Az illem az az, hogy addig nem kezdünk el enni, amíg mindenki nem vett belőle. De olyan nincs, hogy megvárjuk, amíg a másik befejezi az evést és akkor vehetünk csak.

2016. máj. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már a vendég szedett magának a kajából, de azután sem vehettem belőle.
2016. máj. 26. 10:12
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze addigra már úgy kihűlt, hogy utána a fenének sem kellett.
2016. máj. 26. 10:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Anyukád valamit rosszul értelmez.

Előbb a vendég szed, az oké, de ez hülyeség, hogy a házigazdának nem illik a vendéggel együtt enni. A mi családunkban mindig mindenhol együtt evett a vendég és a házigazda, kivéve, ha a házigazda már a vendég érkezése előtt jóllakott.

2016. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amíg a vendég evett, addig ti néztétek őt, vagy mi?
2016. máj. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!