Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a szokás, ha a keresztelend...

Mi a szokás, ha a keresztelendő gyerek nagybátyjának a barátjaként van egy fiatal férfi meghívva a templomi keresztelőre? Illik-e valamit vinni -annak ellenére, hogy azt mondták, hogy nem-?

Figyelt kérdés

A féléves kisfiú a meghívott barátjának -tényleg csak barátnak- nénjének a gyermeke; katolikusok,horvátok.Ha számít,a gyermek apja ismeretlen.

A másik kérdés,hogy hogyan illik viselkedni a szertartás alatt,ha valaki nem vallásos;követni illik-e másokat pl.keresztvetés,letérdelés közben.



2014. dec. 10. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:

>> azt mondták, hogy nem...


Furcsa tanácsokat adnak egyesek... Természetesen igen, kell vinni ajándékot, amit a templomi keresztelőt követő ünnepi összejövetelen (ebéden) adsz oda. Ha valamit segít: téged éppen az ajándék miatt hívtak meg, hiszen sem családtag, sem rokon nem vagy.

A templomban úgy kell viselkedni, mint mások. Ne ülj előre, hogy jobban lásd, mások mit, hogyan csinálnak. Szép szertartás lesz majd, legalább lesz fogalmad a horvát katolikusokról. Én is katolikus vagyok, de lutheránus, református istentiszteleteket is látogattam, legutóbb zsinagógában voltam, puszta kíváncsiságból.

2014. dec. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen;csak az a kérdés,hogy mi lehet -ahhoz képest is,hogy a nagybácsi mondta,hogy ne vigyen az ember ajándékot,arra a kérdésre,hogy MIT lenne jó vinni -

olyan ajándék,ami akár zsebbe is elférhet -milyen jó a nőknek,hogy retiküllel mehetnek - ,és szükség szerint elővehető,vagy nem,ha tényleg nem illő,mert senki nem ad.

Esetleg egy valami kis tárgy meg esetleg ajándékkártya,hogy választani is lehessen,attól függően,hogy mások mit csinálnak.De mi?

2014. dec. 12. 01:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a barátodat (aki meghívott), vagy más rokonságbeli férfitagot...
2014. dec. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom aktuális-e még a kérdés, de egy ajándékutalvány elfér a zsebben és ha nem visz senki, akkor haza is viheted. De egy kisgyerekes családban mindig könnyen elkölthető egy 1-2-x ezer forintos DM, Rossmann, Tesco, stb utalvány. Ha meg tényleg hangsúlyozzák, hogy nem kérnek ajándékot, akkor elköltöd magadra.
2015. jan. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen;pont ezt tettük!Elfogadták,de csak azért,hogy ne mondjanak nemet.
2015. jan. 5. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!