Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Adnátok lányotoknak a Gertrúd...

Adnátok lányotoknak a Gertrúd nevet?

Figyelt kérdés

2016. jún. 1. 00:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Ha rajtam múlik, nem. Idejétmúlt, és nem túl szép név. (szerintem)
2016. jún. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
Jobb a Gerda -
2016. jún. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
19%
Nem lehet jól becézni
2016. jún. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Adnám, inkább mint a selejtes "modern" neveket
2016. jún. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%
Beceneve Rudi?
2016. jún. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%
Soha.
2016. jún. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%

Valaki árulja el, miért fontos, hogy minden nevet becézni lehessen? Sose értettem, ha valaki kap egy rövid nevet, mint az Anna, Lea, stb., akkor miért nem lehet így hívni őket, miért kell egy kétszer olyan hosszú becenév? Bocs, de ez a "hogyan lehet majd becézni" minden kérdésnél előjön valakinek, és már szeretném tudni.


Amúgy nem adnám, ahogy a Hedviget sem. Sokkal inkább illik fiúnak, nem is értem, hogy lett ezekből női név.

2016. jún. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó!

A becenév nem csak arra van, hogy rövidítse és egyszerűsítse a nevet, hanem a bizalmas kapcsolat, kedveskedés kifejezésére is szolgál, sőt a gyerekeket amúgy is szokás, mivel kicsik és aranyosak. Ezért hiába adsz rövid és szerinted becézhetetlen nevet, a többiek majd megtalálják a módját hogy becézzék. Pl.: Lea: Leácska, Leus, Leuska.


A kérdésre válaszolva pedig nem adnám ezt a nevet. Túl kemény és rideg hangzású. Beceneve amúgy Trudi, nem Rudi, de az se sokkal jobb.

Inkább Gerda, Gréta közül választanék.

2016. jún. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
12%
Persze ha 17 éves, élősködők rajtam es egy büdös ribnc. Előre azért nem csesznek ki ennyire senkivel...
2016. jún. 1. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
28%
Kert rúd? Egy kacsának adnám ezt a nevet, vagy esetleg libának, de inkább kacsának.
2016. jún. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!