Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Először van nagyobb összeg a...

Először van nagyobb összeg a kezemben, és nem tudom mit kezdjek vele. Ti hogyan osszátok be?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, és ugye nemrég ballagtam, eléggé sok pénzem gyűlt össze.

Mindig is arra vágytam,hogy legyen már nálam annyi,hogy tudjak venni magamnak dolgokat, el is terveztem mi minden kell, de most egyszerűen megtorpantam.

Itt van a kezemben és nem tudom mit vegyek. Kellene egy bicikli is, meg objektív a fényképezőmhöz, meg új ruhák is , de egyben elkölteni sem akarom.

Sajnálom kiadni a kezeim közül, nem is tudom hogy magyarázzam.Félek,hogy ez is úgy elfog menni,hogy a végén semmmit se látok belőle,mint 8. ballagás után.


Ti hogy osztjátok be a pénzetek? Vesztek mindig ami éppen kell, vagy spóroltok ameddig csak lehet?


2016. jún. 6. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele, utólag már úgy értékelem, hogy határozottan el kellett volna költeni egy- vagy két nagyobb dologra. Az lett belőle, hogy szép lassan kicsúszott a kezemből. (néha bulik, nassolnivaló, kaja, nyaralás). Végül is, feléltem az egészet, mondhatni. Visszagondolva nem tartom jó ötletnek ezt a passzív hozzáállást.
2016. jún. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Blade Bone ***** válasza:
Szerintem vedd meg nyugodt szívvel ami kell, hiszen hasznos dolgok ezek számodra, nem értem mi a baj. :))
2016. jún. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Minden hónapban félreteszek egy bizonyos összeget a fizetésemből ami teljesen független attól,hogy mire volna még szükségem illetve mi romlott el.

Van autónyeremény betétkönyvem,aranyakat gyűjtöttem,megtakarításom magyar forintban és van valutám is a nehéz napokra.

Hasonló megtakarítási formát ajánlok mivel a kamat olyan alacsony amiért nem éri meg bankba rakni a pénzed,nem beszélve némely banknál a folyószámla díja jócskán elviszi a nyereséged.

Nem vonok meg magamtól semmit,csak eldöntöm,számomra mi a legfontosabb és csak azt veszem meg.

Kivárom az akciók idejét és akkor veszem meg a kívánt terméket.

2016. jún. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint az első fizetésem. Pillanatok alatt eltapsoltam :))
2016. jún. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

Magyarán az a gond,hogy nem tudom eldönteni mi az ami fontosabb.

Pl biciklit azt mindenképp veszek, mert régóta szeretnék egy jót, főleg most a jó idővel egyre többet vágyok a szabadba.

Na de a többit?

Tartsam meg az egyetem idejére és abból menjek majd ki a barátokkal, vegyek kaját stb ? Vagy költsem el egy nagyobb dologra, pl objektívre? Az hobbiból kéne, mert szeretnék minél jobb lenni, viszont félek,hogy ha most arra költöm akkor nem marad a szükségesebb időkre mikor pl valami befuccsol,vagy kelleni fog más.

Mivel más bevételem nincs, csak ez a konkrét összegem ezért nem tudom eldönteni mit csináljak vele.

És olyan fura mert nem volt még ilyen. Ameddig nem volt pénzem addig legalább nem fájt a fejem miatta:))

Ezért gondoltam kérek tanácsokat, tapasztalatokat másoktól, akik jobban értenek hozzá.

2016. jún. 6. 11:37
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kerékpár + objektív + többi mehet be a takarékba, ahol nem tudsz bármikor hozzányúlni!!!


Ez esetben naponta tudsz kerékpártúrát, napi mozgást tenni, végezni, az sohasem árt.

Viszed magaddal a fényképezőt és amikor olyan helyre érkeztél, tudsz készíteni csodálatos fotókat...


Én már számtalanszor voltam így, és amikor ilyen tanácstalan voltam, és úgy döntöttem, hogy nem költöm el azonnal, várok még vele... szinte minden alkalommal jött valami sokkal fontosabb, mint terveztem, örültem, hogy volt mihez nyúlnom.

2016. jún. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Vedd meg a biciklit és az objektívet.

Nyáron dolgozhatsz, hogy tudj még hozzá tenni a tartalékhoz, így egyetemre is marad egy kis pénzed.

2016. jún. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Tényleg jó ötlet, valószínüleg így is teszek :)
2016. jún. 6. 11:50
 9/11 anonim ***** válasza:

Én spórolós típus vagyok, mindig volt valami cél, amire éppen gyűjtöttem, persze a cél az idővel és az anyagi lehetőségeimmel szépen nőtt. Általános iskolában a legnagyobb célom egy fényképezőgép volt, akkor olyan 7-8 ezer Ft-ból megvettem egy filmes automata Kodak gépet, útmutatóval, fotózási tippekkel. Az volt az első fényképezőgépem. Aztán középiskolában videókamerára gyűjtöttem, szalagavatóig összejött rá a pénz, apám ki is próbálta szalagavatón, igaz, nem lettek túl jó felvételek, de ez nem a gép hibája volt. Később a főiskolai szakmai gyakorlatomhoz nagy hasznát vettem. Ma már elavultnak számít, de megtartottam, ha nagyon kellene, még fel tudnám éleszteni. :-)

Aztán a következő nagy célom saját lakás volt, ami 30-31 évesen jött össze (kicsit hosszadalmas volt az adásvételi procedúra a szerződéskötéstől a lakáskulcsig). Közben voltak kisebb célok, utazások, korszerűbb fényképezőgép, számítógép, továbbképzés...

A lényeg, hogy én soha nem azonnal költöttem el, ha épp volt pénzem, mindig volt tervem, mire. Most is van. :-)

2016. jún. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a fizetésem több, mint felét félre rakom, megadott összegből gazdálkodom, ha meg valami extra kiadás van, akkor a félrerakott pénzből...

Én általában olyat veszek amire szükségem is van/lesz...


A helyedben eldönteném, hogy mire mennyire van szükség. Félreraknám a pénz egy részét későbbre, ha szükséges.

Ha van időd, akkor nyáron vállalhatsz munkát.


23F

2016. jún. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!