Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan akinek érdekes/f...

Van itt olyan akinek érdekes/fúrcsa/ritka neve van?

Figyelt kérdés
vagy csak èn vagyok ilyen?! :D

2016. jún. 7. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Hát, nem tudom ritka-e a Janka név, de nem ismerek egyet se rajtam kívül. :D
2016. jún. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én ahogy tapasztaltam, vannak területek, ahol ritkának számít egy olyan név is, ami máshol tök gyakori és normális. Pl. a szüleimnél kisvárosban mondogatják az utcán, hogy "hallod, Borókának hívják a gyerekét", míg ahol most lakom, városban ez tök normális név és többet is ismerek. Gimiben volt egy lány, Apolka volt a neve, egyszer beszéltem róla valahol (nem a neve kapcsán) és a helyi emberke értetlenül állt, hogy de mi a rendes neve? :D Szerintem ha ők meghallanának egy ma divatos új nevet, pl. Benett, Noel, Lara stb. csak nénének, hogy mi van, mert arrafelé mindenki Erzsi meg Gizella. Az én nevemmel is hasonlóan vannak, többen kérdezték már hogy mi a rendes nevem, illetve minek a becézése.

Amúgy ez a "csak èn vagyok ilyen" enyhén szólva költői kérdés, mivel manapság elég sok olyan név van, amely többek számára furcsa vagy már/még ritka. Egyre több a vegyes házasság, így a külföldi(es) nevek is kezdenek gyakorivá válni.

2016. jún. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2 woow,köszi ezt a kifejtett választ :)

#1 szèp neved van^^

am csak azèrt kèrdeztem meg,mert általában ha bemutatkozom legalább 5x elkell mondanom a nevem,hogy megèrtsèk :D de nagyon sokan ki se tudják mondani :D

2016. jún. 7. 17:06
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Jolánnak hívnak. Furcsán néznek rám,amikor bemutatkozom,de nem értem,hogy miért.


24F

2016. jún. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 szerintem azèrt,mert furcsa neved van neked is :)
2016. jún. 7. 17:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikorka Kálmán. Mindig tagoltan kell mondani mert különben röhögnek.
2016. jún. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát a keresztnevem nem ritka de a családnevem és középső nevem lehet hogy az, Szenzci Lowell Róbert a teljes nevem :v .
2016. jún. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!