Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem hiszi el senki hogy...

Miért nem hiszi el senki hogy segítség nélkül jutottünk el oda ahol vagyunk?

Figyelt kérdés

Nem dőzsölünk, egyszerűen ázlagban élünk én úgy gondolom. De minden beszélgetés során ami nem ősrégi barátokkal folyik feljön valahogy egy egy célzás erre. Pl Hogy nekik nincs kocsijuk de segítségük sem mint egyeseknek...

Elehem van hogy ki kell emelnem hogy nekünk sem, soha egy fillér támogatást nem kaptunk, mi is nyögjük az életet fiatalok sem vagyunk nem értem miért látnak bele többet mint ami van...


2016. jún. 11. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

A szülők sem segítettek? Nincs a családban olyan, aki rendszerváltáskor kivette a részét a közvagyonból és abból csinált pénzt? Nem csaltok adót, mindent szabályosan csináltok?


Gyakorlatilag amit felsoroltam, az a tehetősebb emberek 90%-ra igaz. Ha rátok nem, akkor gratulálok, ritka vagy mint a fehér holló és ne foglalkozz a többi emberrel.

2016. jún. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Főmufti ***** válasza:
91%
én azt mondanám hogy erre fokozottan igaz a mindenki magából indul ki. kicsi irigység is lehet benne, de nem hiszem hogy ha új barátokról lenne szó ez felütné a fejét. szerintem ez nem több annál, hogy mèrlegeli azt amit ő vagy ők elértek, hozzáméri a tiédet/tiéteket majd levonja a következtetést. ami persze lehet hogy rossz. gondolom nem értheti hogy ennél többet a szakmájában hogy lehetne keresni és neked hogy sikerült a tiédben rengeteg féle lehetőség van, ezt úgy tudod meg ha megbeszélitek. vègtére is barátok vagytok
2016. jún. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem nincs ilyen rokonom. A nagyszüleim napszámosak voltak, az anyukám postás az apum bádogos. A férjemet a nagyija nevelte két nővérével mert az anyja lelépett itt hagyva őket az apja pedig belebolondult ebbe. És amint mondtam nem vagyunk tehetősek, csak kb van minden de nem luxus módon. Igen megcsináltuk mind ketten az egyetemet de dolgoztunk mellette, egy egy diákmelóban így nem 4 év volt, van egy lakásunk igen nagyon jó környéken de nyögjük a hitelt, igen csináltunk egy tengerparti lagzit de cserébe 6 évig volt albérlet a lakásunk ebből gyűjtöttünk rá. Igen van autón egy suzuki swift tehát az sem lux. Igen elmegyünk külföldre nyaralni nyaranta de volt hogy ez miatt vajas kenyeret és fehérje port ettünk 2 hónapig csak nem akarok úgy meghalni hogy mondjuk nem láttam egy két helyet. Igen sok mindent megkap a fiam de nincs mobilnet, kábelt tévé...

Szobáról szobára újítjuk a lakást...

Segítségünk még csak annyi sincs hogy pár órára valaki vigyázna a 2 éves fiunkra,(szüleim 200kmre laknak dolgoznak )így volt hogy hívtam egy két estére felügyelőt..

Igen van személyi edzőm de kb az egész családja ingyen jár kozmetikai kezelésekre hozzám, és így sikerült családi bölcsibe íratni a gyereket is

Egyszerűen úgy gondolom csoportosítás kérdése...mindenek meg van az ára.

Csak nagyon fáj hogy kb kinéznek miközben nem tudják mennyit szenvedünk kuporgatunk azért hogy haladjunk...

2016. jún. 11. 10:34
 4/5 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Magasról szarni kell arra, mit mondanak mások, mert akármit teszel, úgyis leszólnak.


Olyan ez, mint amikor nekem azt mondják hogy "szerencsés vagy, hogy jó állásod van, szerencsés vagy hogy egyetemre mentél". Holott ez nem szerencse, nem keveset küzdöttem ezekért a dolgokért. Persze másnak akinek inkább a bulizás volt az első meg a haverok, annak könnyebb áthárítani a felelősséget és nem felvállalni hogy szart a saját életére.


Másrészt nincs törvénybe írva, hogy csak önállóan szabad boldogulni, és nem lenézendő az sem, akit segítettek az életben.

2016. jún. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokan segítséggel vesznek autót, segítik őket anyagilag. Vannak emberek akik nem akarják elhinni, hogy kitartással is ellehet érni az céljainkat/álmainkat. A legtöbben csak sodródnak az árral, meg nyavalyognak. Várnak valami csodára, hogy majd holnaptól más lesz. Nekik könnyebb azt gondolni, hogy csak azért van jobb életed mint nekik, mert te szerencsésebb vagy.

Engem például azért irigyeltek mindig, mert vékony vagyok, hogy biztos genetika. Közben szerintem csak szimplán kisebb adagokat eszek mint az átlag (nem diétázok), és nem jár egész nap az evésen az eszem. És ez a többi vékony ismerősömről is elmondható.

Az emberekből hiányzik az önkontroll.

2016. jún. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!