Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik a kedvenc szögfüggvénye...

Melyik a kedvenc szögfüggvényed? Miért?

Figyelt kérdés

2016. jún. 13. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Eleinte a sinus volt, a barátságos addíciós képletei miatt, és mert páratlan pont, mint én.


De később a tangens lett a kedvencem, mikor bejött a deriválás, és mert kevésbbé korlátozott, nem úgy mint a legtöbb ember.

2016. jún. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
az meg kicsoda vagy micsoda?
2016. jún. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Én a szekánst szeretem! De tetszik a koszekáns is!
2016. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
A kérdés jogos, a válasz rendkívül nehéz. A sinus, cosinus, bár egymás ikertestvérei, valahol a cosinusban kíván testesülni a mindennel szemben ellendolgozó, árral szemben úszó gonosz. Mintha a sinus azt mondaná, hogy a végtelen és állandó megtestesülend időben, de a cosinus ellene kíván munkálkodni, bár célt nem ér egyikük sem. Tipikusan a "minden perc vég s egyben kezdet is" jelleg realizálói e két függvény. Aztán ott van a másik testvérpár, a tangens és a cotangens. A tangens a távolba látni vágyó, a jövendő, a végtelen birtokolni akarója. Szinte csupa korlátlanság, lehetőség, de amikor átbillen egy ponton, értelmét veszti a léte e világban. Ekkor lép színre gonoszabbik társa, cotangens. Amikor a tangens elbukott, ő olyankor tud belekezdeni a megtestesülésébe, akkor kezd kibontakozni. De végső soron bennük is a sinus és a cosinus bújkál, kíváncsian szemlélődő szemek előlelrejtezve. Az összes többi szögfüggvény, mint a szekáns, koszekáns csak silány, slendrián, felszínes barkácsolása e realitásunknak, bár van benne működés a sinusból és cosinusból, valamiért a lélek nem tudja komolyan venni azokat. Azok csak gyermeki játékai az intelligenciának és értelemnek, olyan mihaszna, gyenge árnyjátékok.
2016. jún. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
11%
A koszinusz, mert szimmetrikus az y-tengelyre. Idegesitenek az aszimmetrikus dolgok :sss
2016. jún. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4-es válaszolón esküszöm, hogy még a könnyem is kicsordul!
2016. jún. 13. 21:00
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

Nekem a koszinusz volt a kedvencem, amikor tankoknál a döntött páncélzatnál (nagy war thunderes voltam :D ) kiszámoltam hogy a lövedéknek mennyi páncélt is kell átütnie.

Meg még az arc tg , azzal meg azt tudtam kiszámolni, hogy hány fokos szögben álljak be a tankkal úgy, hogy akár a front akár az oldallemezt is ugyanolyan nehéz lehessen átütni. (pl tiger I-el arctg(82/102) = kb 39° os szögben érdemes beállni az ellenfélhez képest.

2016. jún. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
tetszel négyes *-*
2016. jún. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ugye, hogy milyen megható a 4-es válaszoló? Most is elolvastam a választ, szinte szó szerint könny szökik a szemembe tőle.
2016. jún. 14. 11:41
 10/12 Tom Benko ***** válasza:
0%
e^{iz}
2016. jún. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!