Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire tartjátok magatokat...

Mennyire tartjátok magatokat rossz embernek? Beismeritek-e a hibáitokat?

Figyelt kérdés

Mindenkinek vannak jó és rossz tulajdonságai, és tapasztalataim alapján az emberek 80%-a esetében a negatív érzelmek/megnyilvánulások állandóan többségben vannak.

Őszintén bizakodom lelki megtisztulásotokban (sajátoméban is). Örülnék, ha most ezennel elmélyednétek önmagatokban és feltennétek legbelső éneteknek a kérdéseket: Honnan ez a sok gyűlölet? Miért ebből merítek erőt? Miért jó nekem így élni? Miért a gyűlölet a mozgatórugója számos dolognak?... Milyen lenne a létezés ezen rettenet nélkül?


2016. jún. 13. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Ilyen vagyok.

Engem a világ formált meg.

Amióta egy g_c* vagyok minden jobbra fordult :D

2016. jún. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem szokásom gyűlölködni, így nem emiatt tartom magam retek embernek. A retekségem inkább abban gyökerezik, hogy pontosan tudom a hibáimat és gyengeségeimet, de lusta vagyok változtatni rajtuk. Mindig megfogadok mindent, és egy ideig képes is voltam eszerint élni, viszont egy idő után túl sok elvárásom keletkezett magammal szemben, amiket képtelenség ép ésszel teljesíteni. Így egy darabig még tunya retek maradok, aztán megpróbálok valamit kezdeni ezzel a helyzettel.

...mondom magamnak mindig, hogy jobban érezzem magam. Pedig pontosan tudatában vagyok annak, hogy jóformán semmi produktívat nem teszek soha. Már attól is meg szoktam könnyebbülni, hogy beismerem a hibáimat, mert ez alapvetően azzal járna, hogy azonnal elkezdek dolgozni rajtuk. Csakhogy ez rohadtul nem így van.

Mindennek ellenére jól érzem magam a bőrömben. Az vagyok, aki vagyok, és ennek nem mások isszák meg a levét. Csakis én, mivel csak lassan, avagy egyáltalán nem érem el a kitűzött céljaimat. De hátha valamikor máshogy lesz ez.

2016. jún. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem rossz embernek tartom magam, hanem önzőnek, céltudatosnak. A cél szentesíti az eszközt. Engem nem érdekel mi úton, csak érjem el a céljaimat. Eddig bejött. Boldog vagyok, az is maradok, nem érdekel milyen áron. Ha választhatnék a kettő közül: holnap azt eszem amit kívánok és 100.000 számomra jelentéktelen ember meghal vagy nem ehetek ott és nem hal meg senki, akkor az elsőt választanám. (értem arra, hogy bezár az étterem ahova mennék, stb).
2016. jún. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jó , hogy ezen elgondolkodtál ez egy komoly lelki érés, és valakinek az egész élet nem elég ahhoz hogy ezeket a kérdéseket feltegye magának mint pl az utolsó válaszoló...dettó olyan voltam mint ő önző kis p*cs aztán magamra maradtam ;) full egyedül vagyok még most ,mert ennek a felfogásnak iszom a levét! # 2/3 a jelenlegi helyzetem meg full ez amit leírtál !!! de komolyan mondom:D tehát ez nálam úgy jött, hogy mivel tényleg retek voltam akkor jöttem rá ,hogy az vagyok de most meg nem igazán van ERŐM változtatni ami miatt szégyenlem még magam. Viszont soha nem szabad magadat vádolni, mert csak leljebb csúszol! Én egy elég negatív ember vagyok, de a gondolatoknak és a szavaknak nagyon nagy súlya van...én is mindent haragból oldóttam meg abból merítettem erőt mit kaptam vissza az élettől hogy szinte kiköpött magából a föld! ez nem vicc a barátok elhagytak stb stb...szóval igen lehet 2 féle képen csinálni csak tényleg az egyik gyors romlást okoz vagy esetleg halált a másik pedig hosszú rendezett életet. Ez a lényeg (ezt annak a tudatában mondom ,hogy még nekem is elég sok dolgom rendezetlen)
2016. jún. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3 as: és mi lenne, ha a kedvenc éttermed előtt lennél rosszul és pont egy számodra jelentéktelen ember mentené meg az életed, akit előtte pont leszartál?
2016. jún. 14. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem tartom magam rossz embernek, de olyan hű de jó ember sem vagyok...

van jó pár hibám, de egy részét csak magamnak ismerem be, a többit mások előtt nem!


23F

2016. jún. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudod kérdező, kicsit naiv vagy. Nem baj, de nagyon el fognak nyomni. A gyűlölet talán a legprimitívebb dolog, amit gondolni lehet, de a legerősebb is. Azért erős, mert sokan művelik és gerjeszti magát. Ne pörgesd magad ezen, mert rossz kedved lesz.
2016. jún. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha őszintén bizakodsz akkor tudd, hogy ez nem elég. Egy ilyen kérdésre -ha valóban tisztulni szeretnél- Neked kellett volna elsőként válaszolni. Így hiteltelen vagy.


Hiteltelennek meg minek írjuk le azt, amit épp elég magunknak magunkról tudni? :D

2016. jún. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!