Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ugy érzem nem tudok semmit....

Ugy érzem nem tudok semmit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pénteken szóbelizek és a tegnapi és mai napot szánom rá tanulásra. Hiába olvasom hangosan, magamban vázlatot írok, akármit csinálok nem ragad meg és úgy érzem, hogy sz.rt se tudok. Elegem van már a tanulásból, annyi értelmetlen hülyeség és egyszerűen nem tudom rávenni magam, nem érdekel ami oda van írva. Első oaztálytól kezdve szorgalmas voltam, mindent megcsinaltam, ahogy gimiben is végig hajtottam, most 4. év végére már nem érdekelt egyátalán a tanulás. 4 év alatt annyit értem el,hogy az írásbelijeim 3-4-5 lettek viszont matekból megbuktam, ami mégjobban elvette a kedvem a tanulástól.

Mit csináljak, hogy pentekre mindent a fejembe tömjek? Hogyan nézzem át a tételeket?



2016. jún. 15. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:
imádkozz. én holnap vizsgázom, már csak imdákozok.
2016. jún. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nézz meg egy szóbeli javítókulcsot, ott látod hogy egy adott tételnél mire adnak pontot. Ott meg van adva hogy tartalmilag mit kell tartalmaznia a vizsgának, ezenkívül az előadásmódot kell még teljesíteni. Én kiírtam 10-12 lényeges mondatot tételenként, aztán azt fűztem tovább kellő ideig :D Történelemből pl. forrásból és térképpel simán lehet hozni egy ötöst is. Ha végig tanultál akkor meg végképp nincs gond, sok sikert! :D
2016. jún. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Két éjszakát tanultam szóbeli érettségi előtt, az is csak a kb. 60 tétel átnézéséről szólt.

Történelemből és magyarból is kapsz egy tételt és hozzá forrásanyagot. Ha ügyes vagy, ott helyben, improvizálva jó eredményt tudsz elérni.

2016. jún. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!