Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minden magyar ennyire pesszimi...

Minden magyar ennyire pesszimista, vagy csak én vagyok ilyen emberekkel körülvéve?

Figyelt kérdés

A környezetemben egyfolytában azt hallom, hogy:

"Jaj, már öreg vagyok hozzá."

"Már késő belekezdenem..."

"Én már nem tudnék megtanulni..."


És az a legrosszabb, hogy ilyen hozzáállással engem is lehúznak.


Felnőtt voltam már mikor megtanultam lovagolni, úszni, miközben többen is azt mondogatták, hogy ezeket csak gyerek korban lehet megtanulni (rohadtul nem, SŐT!!!!), ők már nem "égetnék" magukat mások előtt.


Bármihez kedvem van, akkor csak negatív hozzászólásokat kapok, illetve mindenki úgy viselkedik, mintha már fél lábbal a sírban lenne.


35 vagyok, egy 2 évvel fiatalabb barátnőm, egyik nap így kezdi: "Már nem vagyok fiatal, így...."


??????


Basszus! Ha 40 éves koráig élne mindenki akkor még érthető lenne.

De ha ő 33 évesen öregnek érzi magát, akkor én már aggastyán vagyok?


Egy másik eset:

Valakinek egy beszélgetés alkalmával felhoztam, hogy ha sok pénzem lenne, és nem kéne pár évig dolgoznom, akkor jelentkeznék az orvosi egyetemre.

Erre tökre betegnek nézett, hogy hát mire végzek leszek már 41 meg még a szakosodás, stb.


És?????


Az mennyivel jobb ha valaki 23 évesen végez egy büfé szakon, amiben sosem dolgozik 1 napot sem?


Vagy aki még 40 évesen is anyuci-apuci nyakán él?


Bármi ötletem van, és örömmel megosztom a környezetemmel, akkor egyből lehurrognak.


Van akinél látszik az irigység, de a többség csak begyepesedett.


A ti környezetetek is ilyen, vagy körém gyűlt minden ilyen borúlátó ember?


2016. jún. 16. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez sokszor nem pesszimizmus, hanem inkább félelem a többi ember reakciójától.

Sokan kipróbálnának, megtanulnának, elkezdenének új dolgokat még idősebb korban is. De azt kevesen tudják kezelni, hogy ezért piszkálják őket.

2016. jún. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mindenki másnak érzi magát a bőrében, de ne törődj velük :)

te attól próbáld pozitívan fel fogni mindent :) nem vagyunk egyformák.

2016. jún. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem csak a te környezeted az ilyen.
2016. jún. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Roland G. ***** válasza:

Szerintem próbálj ne foglalkozni az ilyen reakciókkal,és igen sajnos a többség ilyen negatív és buta gondolkodású ember.

Még hogy öreg vagy....hahaha

Semmihez sincs késő!

2016. jún. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elég sok pesszimista van, de szerintem a környezetedben épp még több. Pl. kevesen támogatják a késői egyetemet, de az úszást aránylag sokan.

Van, ami jogos, van, ami kevésbé. Valamilyen szinten az egyetem érthető. Hiába érzi magát valaki fiatalnak, biológiailag attól még öregszünk és az agy az idő előrehaladtával kevésbé működik jól. Rengeteg ember fiatalon is szenved azzal a szintű anyaggal, amit orvosin kell megtanulni, hát még egy felnőtt.

A kor relatív. Szerintem, ha zavar az ilyen környezet, próbálj belőle kitörni. Keress olyan embereket, akik jobban támogatnak és kevésbé húznak le.

(Nem akarlak megbántani, de az írásod alapján tényleg nem tűnsz öregnek, inkább gyerekesnek.)

2016. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, nyilván az ember öregszik, de nem a játszótéren akarok hintázni az ovisok között. :D


Talán az is lehet egy ok, hogy kényelmesebb azt mondani, hogy: "már öreg vagyok, már késő belekezdenem."


Nyilván egyszerűbb középsuliból egyetemre menni, mint 5-8 vagy több év kihagyás után újra iskolapadba ülni. De nem azért mert meghibban az ember, és ne tudna több száz oldalt pillanatok alatt megtanulni.

Csak sokan elszoknak a tanulástól.

(bár lehet, hogy azok még a sulis éveikben sem jeleskedtek)


Nekem az a fura, hogy külföldi országokban, főleg tőlünk nyugatabbra, ez nem ennyire durva.


Ha valaki 55 évesen kezd a jogsinak, vagy 60 évesen egyetemre jár, vagy 50 évesen elkezd nyelvet tanulni, stb, akkor a környezete azt biztatja, és nem lehurrogja.


Arról már hallottam, hogy a magyarok úgy általában elég pesszimisták, de nem gondoltam, hogy ennyire, plusz hogy a legtöbbje a környezetemben él.

2016. jún. 16. 22:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert itt az van, hogy fiatalon "éld ki magad" (nem vicc, tegnapi kérdésben büszkélkedtek azzal valakik, hogy ők 25 éves korukra már "kiégtek"... én remélem, sose leszek kiélt, annyi mindent lehet csinálni az életben :) Aztán 30 fölött már el kell mélyedni a kellemes posványban, meló 8-tól 4-ig, két gyerek, nyaralás évente két hét valahol, és ezt csináld 40 évig. Az idegesíti őket benned, hogy rád nézve látják, máshogy is lehet élni.
2016. jún. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!