Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az Egy magyar nábob című mű...

Az Egy magyar nábob című mű pesszimista vagy optimista világképet mutat be?

Figyelt kérdés
Megkérlek válaszaitok után érveket is írjatok. Köszönöm:)
2009. ápr. 22. 16:23
 1/3 A kérdező kommentje:

én inkább optimistának tartom, a humorok miatt, meg hogy a főhős az eltékozolt élete után javulás útjára lép...


Más érv?Ellenérv?

2009. ápr. 22. 16:25
 2/3 anonim válasza:

Szerintem negatív. (Mondjuk én csak filmben láttam, de abban sokszor.)

Gondolj csak bele: reformokat próbálnak elérni és vért izzadnak vele, mert mindenki csak a saját érdekeit nézni.

Az árvízkor pénzért(!!!) veszik fel a hajókba a parasztokat, hogy egyáltalán az életük (mert másuk nemigen marad) megmaradjon. (Kit érdekel, hogy az a szerencsétlen meg fog halni, ha nem kapok, nem viszem el.)

Az árvíz után a spekulánsok fillérekért megveszik a tönkrement telkeket, körbezárják az egész várost a saját telkeikkel, mert tudják, hogy terjeszkedni fog a város, és akkor vagyonokat fognak érni azok a telkek.(Megint: kit érdekel a város, csak nekem minél nagyobb hasznom legyen.)

A jobbágy-örökváltság kérdése: a legtöbb nemes ellenkezik, csak azt gondolja: nekem rossz lesz, ha nem lesz parasztom. Eszébe sem jut belegondolni a paraszt helyzetébe.(Már ha egyáltalán eszébe jut, hogy a paraszt nem állat.)

Összefoglalva: ÉN, ÉN, ÉN.

Mindenki mindenkiről rosszat feltételez. (Fanny és Rudolf)

Fanny belehal a szülésbe.


Az egy pozitívum benne, hogy vannak emberséges emberek, akik képesek és hajlandóak is változtatni, csak nehéz a dolguk. Viszont ez nagyon erős ellenpólus, ezért lehet az, hogy derűlátó, helyenként kimondottan vidám, boldog dolgok is vannak benne.


Tehát: negatív a világkép, de van REMÉNY arra, hogy ez a negatív világ egy pozitív világgá változzon, ezért a mű hangvétele nem borús.

2009. máj. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Bocs, előző vagyok, megint elolvastam a kérdést. Azt hiszem rosszul fogalmaztad a kérdést. :-) (Nem bunkózni akarok! De tényleg.)

Optimista, vagy pesszimista világNÉZET? Optimista.

Ha a kérdés inkább arra vonatkozik, hogy milyen a világkép, (amit én gondoltam) akkor negatív.

Tehát optimista világnézet, negatív világképpel.

Remélem segítettem. :-)

2009. máj. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!